تماس واتساپ

دانستنی های ارز دیجیتال ریپل

دانستنی های ارز دیجیتال ریپل

ارز دیجیتال ریپل

با توجه به افزایش روز افزون ارزهای دیجیتال و رشد سریع این نوع ارزها ، در این مقاله قصد داریم تا شما را با ارز دیجیتال ریپل آشنا کنیم.
جالب است بدانید که بلاک چین(فن آوری دفتر کل توزیعی) هنوز مورد استفاده گسترده قرار نگرفته ، اما برای استفاده تجاری به حد کافی رشد نموده است. ریپل (Ripple)، عرضه کننده فن آوری بلاک چین، بر این باور است که زمان آن رسیده که بانک ها با همکاری  یکدیگر ،  یک سیستم پرداخت بین بانکی موثر و فراملی ایجاد کنند.

در گزارشی ،  ریپل با عنوان «مسیری به سوی پرداخت تجاری فرامرزی و لحظه ای با استفاده از فن آوری دفتر کل توزیعی» ، ذکر می کند که بیشتر از ششصد شبکه توزیع یا بلاک چین جایگزین از زمان شروع بیت کوین در سال ۲۰۰۹ ظهور کرده اند و ریپل از جمله آنهاست که در سال ۲۰۱۲ راه اندازی شد.

با وجود این، استفاده گسترده ای در پرداخت های بین بانکی ندارد، یعنی در حیطه ای که بلاک چین در آن فرصت بزرگی دارد. بانکهای متعدد این فن آوری را آزمایش کرده اند اما هنوز بانکهای زیادی نیستند که برای پشتیبانی مشتریان خود از آن استفاده کرده باشند.

 

اکنون به چه چیز نیاز داریم؟
یک نظام قانونی و الگوی پرداخت باید نیازمندی های مشارکین را تعریف کند. این ناشناخته ها از قبل معلوم هستند. شکل گیری یک شبکه با دفتر توزیعی می تواند تعیین کند که چه کسی مشارکت دارد و چگونه شبکه عمل خواهد کرد. آنها باید با هم کار کرده تا ضوابط عملی و کنترلی را تعیین کنند، اما فقط تا حدی که برای آغاز شبکه نیاز است و نه بیشتر. کنترل ها را با گسترش شبکه می توان از نو تعریف و تعیین کرد.

انواع واسطه ها و کارگزاران طی زمان تغییر خواهد کرد. سناریوهای مختلی برای سرعت شبکه وجود دارد. انتخاب جریان پرداخت، مشتریان، محصولات، خدمات، جریان درآمد، نرخ رشد تراکنش ها، و تاثیری روی بانک های کارگزار از جمله شناخته های نامعلوم هستند که برای آنها باید یک استراتژی داشت. این استراتژی را فقط وقتی می توان بازتعریف کرد که شبکه راه بیافتد و رشد پیدا کند.

راه اندازی استارتاپ

ناشناخته های نامعلوم
ناشناخته های نامعلومی هم وجود دارد (یعنی نه تنها معلوم نیستند بلکه پیش بینی هم نمی توان کرد) که نمی توان پیش بینی کرد. کنترل داده ها، حاکمیت بر روند کار، محرمانه بودن، امنیت را می توان با تجربه ناشی از رشد شبکه بازتعریف کرد. بانک ها با سرعت عمل خود می توانند به سرعت این ناشناخته ها را تشخیص داده و به آن واکنش نشان دهند. این دلیلی است برای اینکه یک شبکه باید اول کوچک باشد اما در رشد مداوم بماند.

از قبل کارهایی انجام شده است

بانک ها در گذشته این رویکرد را به کار گرفته اند. EBA یک سیستم پرداخت یورو را در سال ۱۹۹۹ تاسیس کرد که با ۴۴ بانک در ۲۱ کشور کار می کرد. این سیستم مبتنی بود برای طراحی برای توافق و شفاف سازی تا نیاز مشارکین را برآورده سازد. برخی از بانک ها به تمامی با پرداخت های تجاری به یورو متعهد بودند در حالیکه برخی دیگر به تدریج به این توافق تن دادند. سیستم شفاف سازی EBA از آن زمان رشد کرد و ۴۸۰۶ بانک را در بر گرفت. اکنون در حال راه اندازی الگوی سیستم پرداخت فوری با مشارکت ۴۰ بانک است.

سیستم پرداخت سریع تر (The Faster Payment) در سال ۲۰۰۸ با ۱۳ موسسه عضو در انگلیس شروع به کار کرد و اکنون از ۲۲۷ هزار تراکنش روزانه به سه میلیون رشد کرده است. هر دو این سیستم ها از شبکه ای کوچک شروع کردند و به تدریج و مداوم رشد کردند، کنترل، سرویس و حاکمیت روی شبکه با افزایش حجم تراکنش ها ایجاد شد. تفاوت بین این مثال ها و سیستم دفتر کل توزیعی این است که برای دومی هیچ زیرساخت جدیدی لازم به آزمایش نیست. ریپل به طور مخصوص برای پرداخت بین مرزی و بین بانکی طراحی شده است.

توافق مورد نیاز

در ابتدا کافی است تعداد محدودی از بانکها با زیرساخت این کار توافق کنند. هر بانکی می تواند سیستم های آی. تی، اولویت جریان پرداخت، فرآیندهای تجاری، مشتریان و ضوابط قانونی را آماده سازد که همه اینها امور شناخته شده و معلوم هستند. بانک ها می توانند تعیین کنند که فن آوری جدید چه تاثیری روی این ها خواهد گذاشت و چه تغییراتی باید انجام شود. می توانند تصمیم بگیرند در آغاز چند کشور و چه مشتریانی را می خواهند وارد این سیستم کنند.

ممکن است بانکها بخواهند با شرکای خود برای تعیین میزان داخل شدن در این سیستم کار کنند و این را می توان کنترل کرد که چگونه با افزایش حجم کار، از ورود جزئی به این سیستم, به ورود بیشتر حرکت کنند.

ripple

در صورت تمایل به تماس توسط کارشناسان ما لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود 

www.pdf.co.ir
شرکت پیشگامان دامنه فناوری

divider divider

ثبت نظر