تماس واتساپ

تولید نرم افزار (وب و ویندوز )

راه کارهای مبتنی بر وب

اصولاٌ پیاده سازی سیستم ها و نرم افزارها  در جهت تسهیل و پیشبرد امور صورت میگیرد؛ لذا بستر پیاده سازی یک پروژه بسیار حائز اهمیت است.
در دنیای امروز که به یکباره در دسترس بودن بوسیله تلفن همراه یکی از مهمات  زندگی  شد؛ مدیریت امور جاری تان از همه جای این دنیا مطلب خالی از لطفی نیست. بر همین اساس نرم افزار ها و سامانه های مبتنی بر وب میتواند راه گشای بسیاری از امور باشد.

جهت اجرا بر روی وب دو نوع مدل پیش رو داریم:
1- پیاده سازی پروژه بصورت کدهای بسته  closed source
که در این روش طبق تعریف صورت گرفته؛ تولید کننده نرم افزار کدهای منبع ایجاد شده را قفل مینماید و جلوی انتشار آن را میگیرد، در نتیجه کاربر نهایی امکان تغییرات و اجازه تکثیر را نداشته و فقط میتواند از عملکرد برنامه استفاده نماید.
2- پیاده سازی پروژه بصورت کدهای باز  open source

برخلاف مدل اول در این روش کدهای منبع کاملا باز بوده و کاربران میتوانند بر اساس خواسته هایشان تغییرات بدهند و یا برنامه را تکثیر و توزیع نمایند.
چیزی که مشخص و پیش بینی جامعه جهانی است فراگیر شدن اوپن سورس در دنیاست و به همین جهت بسیاری از شرکت های تولید کننده سورس های بسته؛ آرام آرام گوشه ای از محصولاتشان را بصورت سورس باز رونمایی کرده اند.

لذا متخصصین این شرکت در ابتدای فعالیت خود (حدود سال های 80-1379) با رایزنی مراجع علمی دانشگاهی؛ پایه و اساس کار خود را بر مبنای برنامه نویسی مدل منبع باز قرار دادند و به حمدالله در این راستا تولیدات موفق و مفیدی همطراز بهترین ها به اجرا رسانده اند.
پیشگامان هم اینک مفتخر است با تجربیات ارزشمند خود و با رعايت اصول امنيتي فضاي ديجيتال و بكارگيري استانداردها و متغيرهاي به روز دنيا درخصوص پیاده سازی پورتال ها، توليد نرم افزار، سايت ها و سامانه هاي اطلاع رساني؛ آزموده، متخصص و متعهد همكاري نماید.

 

راه کارهای مبتنی بر ویندوز

با وجود اینکه ویندوز فقط یکی از ده ها سیستم عامل موجود در دنیا است، ولی به لحاظ ابتکار عملی که شرکت ماکروسافت در پیاده سازی و توزیع اش در سال های ابتدایی فراگیر شدن رایانه های شخصی انجام داد؛ توانست سهم عمده ایی از بازار کاربران را به خود اختصاص دهد. لذا تولید نرم افزارها به جهت اجرا روی پلتفرم ویندوز یکی از بهترین گزینه هایی است که شرکت ها به  جهت گستردگی مشتریان این سیستم عامل، انتخاب میکنند. و صد البته ما نیز در شرکت پیشگامان؛ مستثنی این قاعده نبوده ایم و محصولات متعددی در این بستر داریم.

عبارت "یکی از بهترین گزینه ها" در متن بالا نیز بدین جهت آورده شد؛ که انتخاب سیستم عامل ویندوز برای تولید یک نرم افزار دلایل دیگری هم دارد کما اینکه در تعیین پلتفرم محصولاتی که بر این پایه اجرا نموده ایم معمولا موارد ذیل تاثیر داشته اند:
 -  امنیت بیشتر در حفظ اطلاعات مالی و پرسنلی به علت نبود اتصال محیط بیرونی

-  سرعت عملکرد بیشتر به علت عدم نیاز به استفاده از پهنای باند و شبکه
 -  نیاز مشتری در دسترسی سریع به ابزارها، کلیدها و میانبرها در برنامه 
 -  لزوم ارتباط نرم افزار با سایر برنامه های کاربردی مشتری 
 -  رعایت مسایل تکثیر و قفل گذاری
 -  راحتی مراحل نصب برنامه
 -  و دیگر امور ...

به هر حال ماکروسافت و یک میلیارد و سیصدمیلیون کاربری که در مورد آنها خبر میده مطلب با اهمیت و قابل تاملی است.
لذا پیشگامان مفتخر است با تجربیات ارزشمند خود و با رعايت اصول امنيتي و بكارگيري استانداردها در خصوص توليد و پشتیبانی انواع نرم افزارهای سفارشی؛ آزموده، متخصص و متعهد همكاري نماید.

divider divider

ثبت نظر