تماس واتساپ

تکنیک های سئو داخلی سایت در سال 2019

تکنیک های سئو داخلی سایت در سال 2019

با تغییرات موتورهای جستجو و مرورگرها هر سال ما باید قوانین سئو را برای سایت و فروشگاه اینترنتی خود بروز کنیم . ما در این مقاله سعی کرده ایم تا آخرین پارامترهای مهم که در سال جدید، بیشتر مدنظر مرورگرها و موتورهای جستجو قرارگرفته را مطرح نماییم .

تکنیک های سئو داخلی سایت

با تغییرات موتورهای جستجو و مرورگرها هر سال ما باید قوانین سئو را برای سایت و فروشگاه اینترنتی خود بروز کنیم . ما در این مقاله سعی کرده ایم تا آخرین پارامترهای مهم که در سال جدید، بیشتر مدنظر مرورگرها و موتورهای جستجو قرارگرفته را مطرح نماییم .

سئو تضمینی سایت

نکات مربوط به خزنده و بات های موتورهای جستجو

تگ Meta robot

حتما بر روی سایت و فروشگاه اینترنتی خود بررسی کنید که خزنده ها اجازه بررسی صفحات شما را داشته باشند , شما با استفاده از تگ های متا ربات می توانید به خزنده ها بگویید تا صفحات شما را بررسی نکنند .

بررسی Robots.txt

بررسی کنید که در این صفحه , صفحات سایت و یا فروشگاه اینترنتی خود را بلاک نکرده باشید .

 Sitemap سایت

کلیه URL صفحات سایت و یا فروشگاه اینترنتی خود را برای بررسی شدن توسط خزنده و بات‌های گوگل، در سایت مپ خود قرار دهید.

استفاده از Schema markup

شما می توانید با استفاده از Schema markup، به موتورهای جستجو می‌گویید که صفحات شما و محتوای آن‌ها در مورد چه موضوعی هستند.

لینک سازی داخلی مطالب

شما می توانید در مطالب خود , صفحات مرجع و مهم سایت و یا فروشگاه اینترنتی خود را با استفاده از انکر تکست (Anchor text) لینک سازی کنید , با لینک سازی می توانید به موتورهای جستجو بگویید که آن صفحات را نیز بررسی کنند .

استفاده از SSL

ایمنی سایت ها همیشه از نظر گوگل مهم و ارشمند است , شما می توانید با تبدیل سایت خود از http به https در افزایش رتبه سایت خود تاثیر بگذارید .

طراحی سایت

نکات مربوط به رابط کاربری سایت

طراحی UX کاربردی

رابط کاربری سایت خود را طوری طراحی کنید که دسترسی به تمام محتوای سایت به سادگی امکان پذیر باشد .

ریسپانسیو بودن سایت

سایت و یا فروشگاه اینترنتی که بصورت واکنش گرا طراحی شده باشد در نتایج جستجو موبایلی نتایج بهتری را خواهند داشت , تقریبا 70 درصد جستجو ها در اینترنت بوسیله گوشی های هوشمند انجام می شود .

استفاده از رسانه های مختلف

استفاده از محتوای متنی به همراه تصویر و ویدئو می تواند تاثیرات زیاد یدر رشد سایت شما بگذارد .

سرعت سایت

کند بودن سایت باعث افت سایت شما خواهد شد , سرعت بالا در بهبود رابط کاربری تاثیر گذار است و برای موتورهای جستجو دارای اهمیت است . استفاده از CDN و یا هاست های پر سرعت باعث افزایش سرعت سایت شما می شود.

اشتراک گذاری محتوا

انتشار محتوا بر روی شبکه های اجتماعی باعث افزایش رتبه سایت شما خواهد شد . موتورهای جستجو از دیتابیس شبکه های اجتماعی نیز برای رتبه بندی خود استفاده می کنند .

طراحی فروشگاه اینترنتی

نکات مربوط به محتوای سایت

محتوای منحصر بفرد تولید کنید

برای نگارش یک محتوای ارزشمند , کلمات کلیدی مربوطه را بررسی کنید و از آنها در نوشتن مطالب خود استفاده کنید . محتوای قوی در افزایش رتبه سایت شما بسیار تاثیرگذار است .

بهینه سازی محتوا

نتایج جستجوی موتورهای جستجو را بررسی کنید و رتبه های بالا را ارزیابی کنید که در محتوای خود از چه چیزی استفاده کرده اند , شما نیز برای بهبود رتبه سایت خود مطلبی با المان های تصویری و ویدئویی مشابه با محتوای بهتر تولید کنید .

استفاده از تگ‌های title و meta

تایتل ها  و متادیسکریپشن ها در صفحات بسیار مهم هستند , شما با استفاده از آنها می توانید نرخ کلیک خود را بالا ببرید .

تگ header

تگ‌های H١، H٢ و H٣ از جمله تگ‌های بسیار مهم هستند. سعی کنید که محتوای خود را در این تگ ها قرار دهید .

بهینه سازی تصاویر

حتما حجم تصاویر خود را بهینه کنید , تصاویر پر حجم می توانند سرعت سایت شما را کند کنند و باعث افت سایت شما خواهند شد . همچنین نام فایل‌های تصاویر را به‌درستی انتخاب کنید و برای هرکدام تگ alt و توضیحی مناسب در نظر بگیرید .

استفاده معقول از کلمات کلیدی

استفاده مناسب از کلمات کلیدی در متن بسیار دارای اهمیت است , تعداد دفعات استفاده از یک کلمه کلیدی در متن می تواند وزن آن صفحه را بالا برده و موتورهای جستجو نیز به این موضوع توجه خاصی دارند . توجه داشته باشید استفاده بیش از حد از یک کلمه تاثیر منفی بر روی صفحه دارد .

استفاده از کلمات هم معنی LSI

ویژگی LSA یا LSI به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا ارتباط مفاهیم با یکدیگر را تشخیص دهند. استفاده درست از کلمات و کلمه هم معنی آن در متن می تواند به موتورهای جیتجو در درک بهتر محتوا کمک شایانی نماید .

خوانا بودن مطالب

محتوا باید از نظر رنگ و سایز فونت خوانا باشد تا کاربران را آزار ندهد , خوانا بودن محتوا باعث می شود تا کاربران زمان بیشتری را در سایت شما صرف کنند که باعث افزایش رتبه سایت شما خواهند شد .

رعایت کلیه نکات فوق باعث افزایش رتبه سایت شما خواهد گشت , در این مقاله سعی شد تمام نکات سئو به اختصار توضیح داده شود , در سایر مقالات سایت نکات بیان شده را با توضیحات بیشتری بصورت جداگانه بیان کرده ایم . از اینکه در این مقاله همراه ما بودین متشکریم .

 

در صورت تمایل به تماس توسط کارشناسان ما لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود 

divider divider

ثبت نظر