تماس واتساپ

مطالب جالب در مورد بیت کوین

مطالب جالب در مورد بیت کوین

آنچه باید از بیت کوین بدانید!

شاید شما هم مشتاق باشید تا در مورد بیت کوین اطلاعاتی را به دست بیارید.
اما اگر می خواهید در باره بیت کوین بررسی کنید، چند نکته را بایستی بدانید. روش تعویض پول در بیت کوین با آنچه که بانک های معمولی انجام می گیرد، تفاوت دارد
پس قبل از انجام هر معامله جدی با استفاده از بیت کوین، باید وقت بگذارید و آنرا یاد بگیرید. همانقدر که در مورد کیف پول معمولی خود محتاط هستید ، همانقدر و یا حتی بیشتر از آن، در مورد بیت کوین دقت داشته باشید.

  • کیف پول خود را ایمن کنید

کیف پول خود را ایمن نگه دارید ، همانگونه که در زندگی واقعی خود چنین می کنید. بیت کوین به روش بسیار آسانی ، ارزش را به همه جا منتقل می کند و به شما اجازه میدهد پول خود را کنترل نمایید. چنین ویژگیهای مهمی، اقدامات امنیتی مهمی را هم به دنبال دارد. در عین حال، اگر بدرستی از بیت کوین استفاده شود، می تواند سطوح امنیتی بالایی را هم فراهم آورد. همواره بخاطر داشته باشید که برای حفاظت از پولتان، مسئولیت انجام کنشهای درست، بر عهده خود شماست. در مورد ایمن کردن کیف پول خود بیشتر بخوانید.

 

 

  • بهای بیت کوین متغیر است

به دلیل اینکه اقتصاد بیت کوین نوپا است ، ماهیت جدید آن و گاهی بازارهای غیرنقدی، بهای بیت کوین می تواند در یک دوره زمانی کوتاه به صورت پیش بینی نشده ای افزایش و یا کاهش یابد. در نتیجه، نگهداری پس انداز با بیت کوین در حال حاضر توصیه نمی شود. به بیت کوین به صورت یک سرمایه ی در معرض ریسک زیاد، نگاه کنید و به هیچ وجه پولی را که توانایی باختن آن را ندارید، با بیت کوین پس انداز نکنید. اگر قرار باشد از طریق بیت کوین به شما چیزی پرداخت شود، سرویس های بسیاری هستند که می توانند آن مبلغ را بر حسب ارز محلی، به شما پرداخت نمایند.

 

 

  • مبالغ پرداخت شده از طریق بیت کوین، قابل برگشت نیستند

هر گونه تراکنشی با بیت کوین، برگشت پذیر نمی باشد. مراقب باشید!
فقط شخص دریافت کننده می تواند مبلغ را مسترد کند. این به آن معناست که باید مراقب باشید و با افراد و سازمانهایی که می شناسید و یا کسانی که اعتبارشان بر شما محرز شده است، وارد معامله شوید. کسب و کارها باید درخواستهای پرداختی را که به مشتری های خود نشان میدهند، کنترل نمایند. بیت کوین می تواند اشتباههای چاپی را تشخیص داده و معمولاً به شما اجازه ارسال پول به یک آدرس اشتباه را نمی دهد. ممکن است در آینده، سرویس های اضافی دیگری هم بوجود آیند که گزینه ها و حفاظت بیشتری برای مصرف کننده فراهم نمایند.

 

 

  • بیت کوین، هویتی ناشناخته نیست

جهت حفظ حریم شخصی و امنیت  شما در بیت کوین، اقداماتی انجام شده است. تمام تراکنشهای بیت کوینی بصورت عمومی و دائمی روی شبکه دخیره می شود. این به آن معناست که هر کسی می تواند تراز و تعاملات مربوط به هر آدرس بیت کوینی را ببیند. اما با وجود این، هویت هر کاربر در ورای یک آدرس، ناشناخته می ماند تا زمانی که اطلاعات در حین انجام یک خرید یا سایر شرایط دیگر، آشکار شود. به همین دلیل است که از آدرسهای بیت کوینی، فقط یکبار باید استفاده کرد. همواره به یاد داشته باشید که به منظور حفاظت از پولتان، مسئولیت انجام کنشهای درست، بر عهده خود شماست. در مورد حفاظت از حریم شخصی خود بیشتر بخوانید.

 

 

  • تراکنش های فوری امنیت کمتری دارند

 این را بدانید که هر تراکنش بیت کوینی معمولاً چند ثانیه به طول می انجامد و تایید همین تراکنش از ده دقیقه پس از آن شروع می شود. در خلال این مدت، تعامل مجاز بوده و ممکن است برگشت پذیر هم نیز باشد. کاربران فریبکار می کوشند تا تقلب کنند. اگر نمی توانید منتظر تایید باشید، کارمزد تراکنش اندکی را تقاضا کرده و یا از سیستم آشکارسازی تعاملات ناامن، که می تواند امنیت را بالا ببرد، استفاده نمایید. برای مبالغ بالاتر مثلاً 1000 دلار امریکا، منطقی است که برای 6 تاییدیه و یا بیشتر صبر نمایید. هر تاییدیه می تواند خطر تراکنش معکوس را بطور تصاعدی، کاهش دهد.

 

 

  • بیت کوین همچنان در دست آزمایش است

بیت کوین ارز جدیدی است که فعالانه در دست توسعه است. هر چند که با افزایش استفاده از آن، میزان آزمایشی بودن بیت کوین کمتر می شود ولی باید بخاطر بسپرید که بیت کوین یک نوآوری جدید است و ایده هایی را میکاود که قبلاً هرگز به آنها نپرداخته بودند. بنابراین هیچکس نمی تواند آینده بیت کوین را پیش بینی نماید.

 

 

  • مالیات ها و مقررات دولتی

بیت کوین ارزی رسمی نیست. این بدان معنیست که بیشتر مراجع قضایی از شما خواهند خواست که مالیات های مربوط به درآمد، فروش، حقوق و بهره سرمایه ای را روی آنچه که ارزش دارد، از جمله بیت کوین، بپردازید. مسئولیت حصول اطمینان از موارد مالیاتی و دیگر احکام قانونی یا مقرراتی که توسط دولت و یا شهرداریهای محلی وضع شده، بر عهده خود شما می باشد.


قطعا و حتما سال ۲۰۱۷ برای سرمایه‌گذاران بیت‌کوین سالی عالی و سودآوری بود؛ اما چرا؟
چراکه ارزش پول رمزنگاری‌ شده مرزهای جدید را درنوردید مورد توجه بسیاری قرار گرفت.

شاخص بیت کوین

حتما می دانید که سال گذشته میلادی را باید درخشان‌ترین سال برای بیت‌کوین خواند و  طبق یک نظرسنجی که توسط مؤسسه LendEDU انجام شد و ۵۶۴ نفر از سرمایه‌گذاران آمریکایی بیت‌کوین در آن شرکت کردند، سال ۲۰۱۸ بهتر از این خواهد بود. در حدود ۷۶.۹۹ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی معتقدند که میزان بازگشت سرمایه آن‌ها در سال جدید بیشتر از سال ۲۰۱۷ خواهد بود، به همین دلیل ۷۴.۶۹ درصد سرمایه‌گذاران برای افزایش سرمایه خود در سال جدید برنامه‌ریزی می‌کنند. درست است که رشد ارزش بیت کوین بسیار چشمگیرتر از دیگر شاخص‌های اقتصادی نظیر سهام یا طلا و سایر اوراق بهادار بوده‌ ،  اما با نظر به این نکته که تعداد افراد محدودی در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، بنابراین باید نتایج و یافته‌های نظرسنجی با دقت زیادی تفسیر شود و برسی های بیشتری در مورد آن انجام گیرد.

 

این نکته لازم به ذکر است که شاخص سهام سرمایه‌گذاری بیت‌کوین یا (GBTC) در سال ۲۰۱۷ میلادی در حدود ۱۷۰۰ درصد رشد داشته است ؛ حال‌آنکه شاخص سهام S&P 500 حدود ۲۰ درصد و سهم SPDR GOLD حدود ۹ درصد افزایش یافته‌ است و این سه شاخص اصلی رشد بهتری نسبت به سهام iShares 20+ با ۶.۳۳ رشد داشته‌اند!
مایکل براون معتقد است که وارد شدن بیت‌کوین در مبادلات بورس باعث افزایش اعتبار ارز مجازی شده و به همین دلیل سرمایه‌گذاران بیت‌کوین نسبت به رشد ارزش آن در سال ۲۰۱۸ بسیار خوشبینانه فکر می کنند.

نکته قابل توجه در مورد ارزهای دیجیتال این است که CME و CBOE Global Markets به‌عنوان معتبرترین شرکت‌های بورس دنیا که بزرگ‌ترین معاملات بورس در ابن شرکت‌ها انجام می‌شود، سهام بیت‌کوین را راه‌اندازی کرده‌اند و به سهام دیجیتال اجازه ورود به صف وال استریت دادند.


بیت کوین
www.pdf.co.ir
شرکت پیشگامان دامنه فناوری

divider divider

ثبت نظر