استفاده از هشتگ در اینستاگرام
استفاده از هشتگ در اینستاگرام

استفاده از هشتگ در اینستاگرام

شبکه های اجتماعی به سرعت در حال گسترش است , شبکه های اجتماعی در واقع مکانی برای تبادل های تصاویر , ویدئو ها و متن های مورد علاقه شما با دیگر کاربران است . هشتگ # از جمله مواردی است که در شبکه های اجتماعی مخصوصا ایستاگرام به سرعت گسترش یافته و به یکی از موارد کاربردی تبدیل شده است . هشتگ ها به ما کمک می کنند تا بتوانیم مفهوم محتوای به اشتراک گذاشته خود را به دیگران معرفی کنیم و از طرفی هم بتوانیم موارد دلخواه و مورد علاقه خود را هم پیگیری کنیم .

کاربردهای هشتگ در اینستاگرام :

  • افزودن به متن و اتنهای پست ها جهت معرفی بهتر پست ها
  • در بیوگرافی صفحه جهت معرفی به مخاطبین هدف
  • در استوری ها جهت جذب مخاطبین

نکته قابل توجه در استفاده از هشتگ جهت جذب مخاطب این است که باید صفحه شما در حالت عمومی یا  public باشد .

انتخاب مناسب هشتگ :

برای استفاده از هشتگ می توانید چند دسته زیر را انتخاب کنید.

هشتگ های مرتبط با محتوا : از هشتگ هایی که با موضوع پست شما مرتبط هستند استفاده کنید.

هشتگ های رقبا : پیج های رقبا و کسب و کارهای مشابه را بررسی کنید و از هشتگ های پر طرفدار آنها استفاده کنید .

هشتگ های جامعه هدف : پیداکردن این دسته هشتگ کاری سخت ولی در عین حال بسیار اثر بخش است , جستجو کنید و ببینید چه نوع هشتگ هایی توسط کاربران و مخاطبان تان بیشتر استفاده می شود.

هشتگ های مرتبط به حوزه کاری : حتما از پراستفاده ترین هشتگ های حوزه کاری تان استفاده کنید.

هشتگ های اختصاصی و مختص برندتان :  برای خود و برندتان چند هشتگ خاص ایجاد کنید که تا به حال استفاده نشده باشد و در واقع مختص شما باشد تا بعد از مدتی فالوور های شما با آن هشتگ شما را بشناسند.

 از حداکثر تعداد هشتگ ها در هر پست استفاده کنید

شما در هر پست مجاز هستید که از 30 هشتگ استفاده کنید ( این تعداد در زمان نگارش این مقاله بوده و ممکن است بر اساس سیاست های اینستاگرام تغییر یابد )  به شما پیشنهاد میکنم که اگر پیج شما تازه راه اندازی شده است از حداکثر هشتگ ها استفاده کنید(بعد ها میتوانید این تعداد را کمتر کنید) چه دلیلی وجود دارد تا شما از 30 هشتگ در پست استفاده نکنید وقتی اینستاگرام این امکان را به شما داده است؟

شما می توانید جهت زیبایی پست خود هشتگ ها را در اولین کامنت درج کنید تا از دید کاربران مخفی شود .

نکته : برای اینکه پیج شما اسپم نشود باید در هر پست از هشتگ های متنوع و گوناگونی استفاده کنید

 داشتن استراتژی برای هشتگ گذاری

برای گرفتن بهترین بازخورد در اینستاگرام مارکتینگ باید از تمام ظرفیت های اینستاگرام استفاده کنید . استفاده از تمام ظرفیت ها و امکانات اینستاگرام هم در صورت نداشتن برنامه ممکن است بهترین نتیجه را ایجاد نکند . از هر هشتگی برای پست خود استفاده نکنید زیرا موجب پراکندگی مخاطبین و عدم فالوو آنها خواهد شد . استفاده از هشتگ های مرتبط پرطرفدار پیشنهاد ما به شماست .

ربات اینستاگرام

انتخاب هشتگ مناسب

چند ابزارآنلاین تولید هشتگ در وب وجود دارد که به شما هشتگ های مرتبط را پیشنهاد میکنند , اپلیکیشن های موبایل متنوعی هم برای این موضوع وجود دارد که آنها را میتوانید از فروشگاه گوگل رایگان دانلود کنید .  برای مثال در وب سایت iqta.gs میتوانید هشتگ مورد نظر خود را انتخاب کنید و 30 هشتگ مرتبط با آن را دریافت کنید برای مثال با انتخاب #مسافرت 30 هشتگ پیشنهادی زیر به شما پیشنهاد خواهد شد.

شما می توانید در سایت های hashtags.org و wthashtag.com , displaypurposes.com  , hashtagify.me هشتگ های رایج و پربیننده را مشاهده کرده و اطلاعات بیشتری درخصوص معنی و چگونگی استفاده از آنها کسب کنید.

 جستجوی هشتگ ها در اینستاگرام قبل از انتشار

باجستجو کردن هشتگ ها در اینستاگرام متوجه میشوید که چه کسانی از این هشتگ استفاده کرده اند و چه تعداد عکس با آن تگ شده است همچنین میتوانید از هشتگ های مرتبط در قسمت related نیز استفاده کنید مثلا در تصویر زیر هشتگ های مرتبط با کلمه “کادو” #هدیه #هدیه_خاص #گیفت و… می باشند

اخیرا قابلیت هشتگ گذاری در استوری هم فعال شده فکر بدی نیس اگر در گذاشتن استوری هم از یک هشتگ مرتبط با محتوای استوری استفاده کنید آن وقت تصویر استوری شما در صفحه هشتگ نمایش داده می شود.

در آخر یک وب سایت به نام  hashtracking را به شما معرفی میکنیم که یک سرویس حرفه ای در زمینه تحلیل هشتگ در شبکه های اجتماعی مانند توییتر و اینستاگرام می باشد

مقالات مفید دیگر :  افزایش بازدید ویدئو در شبکه مجازی  ,  نکاتی مهم در مورد بازاریابی ویدئویی  ,  آموزش بازاریابی با اینستاگرام

در صورت تمایل به تماس توسط کارشناسان ما لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود 

 نویسنده / مترجم : علیرضا نوفرستی - متخصص سئو و بازاریابی دیجیتال

نظر بدهید