قوانین و محدودیت های اینستاگرام ✔️

اگر میخواهید اکانت اینستاگرام شما دچار محدودیت نشود ( بلاک ) باید از قوانین و محدودیت های اینستاگرام مطلع شوید ، محدودیت هایی مانند تعداد لایک ، فالو ، آنفالو ، تعداد ارسال پیام و ... .

قوانین و محدودیت های اینستاگرام

اگر میخواهید اکانت اینستاگرام شما دچار محدودیت نشود ( بلاک ) باید از قوانین و محدودیت های اینستاگرام مطلع شوید ، محدودیت هایی مانند تعداد لایک ، فالو ، آنفالو ، تعداد ارسال پیام و ... .

شما به عنوان یک کاربر اینستاگرام باید بدانید تا چه حد مجاز هستید با دیگر کاربران تعامل داشته باشید و فعالیت های شما منجر به بلاکی شما نشود یا روزانه وقت زیادی را در اینستاگرام سپری میکنید که اگر دقت نکنید اینستاگرام ممکن است شما را به عنوان اسپم شناسایی کنید .

قبل از اینکه سراغ قوانین و محدودیت های اینستاگرام برویم باید این نکته را ذکر کنیم که الگوریتم های اینستاگرام محرمانه بوده و اطلاعات بر اساس تجربیات کاربران جمع آوری شده است .

اینستاگرام قوانین خود را بروز کرده و سریعا شما را بلاک نمیکند !!!

تا قبل از ژوئیه سال 2019 ، اینستاگرام بدون اخطار اکانت شما را مسدود می کرد و علت این هم نقض قوانین اینستاگرام بود ، اما امروز دیگر بدون اخطار قبلی حساب شما مسدود نخواهد شد و در صورت تکرار در نقض قوانین حساب شما مسدود خواهد شد . خوشبختانه اینستاگرام با این بروز رسانی ، پلتفرم خود را امن تر از گذشته نموده است و افراد بلافاصله در صورت نقض قوانین اکانت خود را از دست نمی دادند .

انتشار چه محتوایی در اینستاگرام ممنوع است ؟

✔️ سخنان تنفّرانگیز
✔️ 
داروهای غیرمُجاز
✔️ 
تشویق به خشونت
✔️ 
فروش حیوانات زنده
✔️ 
قماربازی‌های آنلاین
✔️ 
خرید و فروش دخانیات
✔️ 
خرید و فروش سلاح گرم
✔️ 
خرید و فروش مشروبات الکلی
✔️ 
باج‌خواهی یا آزار و اذیت افراد
✔️ 
فیلم‌های خشن و دارای خشونت
✔️ 
تشویق برای به خطر انداختن جان مردم
✔️ 
تهدیدات جسمی، آسیب مالی، خرابکاری و غیره
✔️ 
محتوای جنسی (تصاویر تابلوهای نقاشی و مجسمه های برهنه مستثنا است.)

تمامی موارد ذکر شده در اینستاگرام ممنوع می باشد و اینستاگرام آنها را بصورت هوشمندانه حذف می کند و اگر کاربران سعی در تکرار انتشار آن داشته باشد حساب آنها مسدود خواهد شد . برای فروش مواد مخدر و یا محتوای جنسی موارد سختگیرانه ای در نظر گرفته شده است و بلافاصله پس از شناسایی آنها ، حساب مسدود می شود .

مطالعه بیشتر:       راهنمای صفر تا صد راه اندازی فروشگاه اینترنتی و مارکت پلیس

در صورت مشاهده محتوای ممنوعه در اینستاگرام چه کاری باید انجام دهیم ؟

تیمی در اینستاگرام وجود دارد که گزارشات کاربران را بررسی می کند و در صورتیکه هرگونه تخلف صورت گرفته باشد محتوا را حذف خواهد کرد ، شما می توانید محتوای بد را گزارش دهید  ، فقط کافیست بر روی دکمه سه نقطه بر بالای پست کلیک کرده و گزینه گزارش یا ریپورت را بزنید و در مرحله بعد نوع تخلف را مشخص کنید .

در صورتیکه محتوای شما توسط کاربران گزارش شود ، اینستاگرام به شما اخطار خواهد داد و شما می توانید برای دفاع از خود به مرکز پشتیبانی اینستاگرام توضیحات خود را ارسال کنید .

محدودیت اینستاگرام در مورد مسائل کاهش وزن و جراحی زیبایی

اینستاگرام تلاش میکند تا از سلامت جسمی و روانی کاربران خود محافظت کند پس برخی از تبلیغاتی که ممکن است به سلامتی مردم آسیب برساند را محدود می کند .

امروز اینستاگرام کمترین پست ها را در زمینه لاغری و کاهش وزن معرفی می کند و بنا بر بروزرسانی آخر خود محصولات لاغری را بیشتر برای کاربران بالای 18 سال خود نمایش می دهد . لازم به ذکر است شما در صورت ارائه محصولات در حوزه سلامت این محدودیت را خودتان می توانید برای مخاطبین خود ایجاد کنید تا دچار محدودیت های اینستاگرام نشوید .

مطالعه بیشتر:       آموزش بازاریابی با اینستاگرام

محدودیت اینستاگرام

خب اکنون در مورد محدودیت های اینستاگرام صحبت می کنیم محدودیت هایی در مورد لایک ، فالوو ، آنفالو ، نظرات و ... .

بخاطر داشته باشید که هیچگونه اظهار نظر رسمی در مورد محدودیت ها توسط اینستاگرام انجام نشده است و طبق تجربیات کاربران این محدودیت ها شناسایی شده است . محدودیت ها بر اساس اکانت های مختلف و نحوه فعالیت بین افراد مختلف متفاوت خواهد بود . عوامل زیاد در محدودیت ها دخیل هستند که بیشتر آنها شناسایی شده اند اما مهمترین عواملی که بر روی محدودیت ها تاثیر دارند شامل :

✔️ سن حساب اینستاگرام شما
✔️ تعداد دنبال کنندگان شما
✔️ میزان تعاملات حساب شما
✔️ میزان فعالیت شما

می باشد ، واضح است که اکانت های جدید دارای محدودیت های بیشتری خواهند بود و افراد با نرخ تعامل بالا ( اینگیجمنت ) کمتر با محدودیت ها مواجه خواهند شد . بخاطر داشته باشید اینستاگرام هوشمند است و به رفتارهای گذشته شما نگاه میکند ، سپس در مورد فعالیت عادی و غیر عادی شما تصمیم میگیرد .

Follow/ unfollow

میزان فالوو و آنفالوو مشابه هم است ، حد مجاز برای آن 200 عدد در روز می باشد . تعداد فالوو / آنفالو 10 عدد در ساعت می تواند حساب شما را ایمن نگه دارد و باعث مسدودی حساب شما نشود . البته شما دارای محدودیت در مورد افرادی که شما را دنبال می کنند نیستید .

شما می توانید این تعداد را بصورت پلکانی افزایش دهید بطور مثال :

✔️ هفته اول : 50 فالوو / آنفالوو در روز
✔️ هفته دوم : 100 فالوو / آنفالوو در روز
✔️ هفته سوم : 150 فالووو / آنفالوو در روز
✔️ به بعد : 200 فالوو / آنفالوو در روز

با روش پلکانی اطمینان داشته باشید که اسپم نخواهید شد .

Likes

حداکثر روزانه می توانید 1000 لایک انجام دهید ، اما این مقدار برای تمام کاربران یکسان نیست . اگر میخواهید احتیاط کنید تا اکانت شما مسدود نشود سعی کنید روزانه کمتر از 700 لایک انجام دهید .

مطالعه بیشتر:       تبدیل اکانت کسب و کار به شخصی در اینستاگرام

Comments

روزانه 180 تا 200 کامنت می توانید بگذارید . سعی کنید نظرات تکراری نگذارید تا توسط اینستاگرام شناسایی نشوید . از گذاشتن ایموجی بدون متن پرهیز کنید زیرا ایموجی تنها اسپم به نظر خواهد رسید .

کاراکترهای کپشن و کامنت

کاربران اینستاگرام آزاد هستند تا 2200 کاراکتر را در کپشن ها و کامنت ها استفاده کنند .

پیام خصوصی Direct messages

در حدود 50 تا 80 پیام در روز برای شما مشکلی ایجاد نخواهد کرد ( ارسال پیام به کاربران مختلف ) .

نکته مهم : اگر شما کاربر جدید هستید مجموع فعالیت شما شامل لایک ، کامنت ، فالوو و آنفالوو بیشتر از 500 مورد در روز نشود همچنین شما میتوانید روزانه 20 تا 50 پیام خصوصی برای دیگران ارسال کنید .

هشتگ

انتخاب مناسب هشتگ ها باعث جلب توجه کاربران می شود و لایک ، کامنت و بازدیدکنندگان شما را افزایش می دهد  . در استفاده از هشتگ ها زیادی روی نکنید و در هر پست حداکثر از 30 هشتگ استفاده کنید .

مطالعه بیشتر:       نحوه استفاده از هشتگ در اینستاگرام

IGTV

این قابلیت یکسالی هست که توسط اینستاگرام معرفی شده است و به شما امکان می دهد تا ویدئو های طولانی را به اشتراک بگذارید . شما می توانید فیلم هایی را تا 10 دقیقه به اشتراک بگذارید اما برخی از کاربران می توانند فیلم هایی طولانی تر تا یک ساعت را اشتراک گذاری کنند .

Story

شما می توانید تا 100 استوری را برای دوستان و مخاطبین خود به اشتراک بگذارید .

 Story highlight

خوشبختانه برای هایلات استوری محدودیتی وجود ندارد .

تگ کردن Tag

اگر علاقه به تگ کردن افراد در پست های خود دارد می توانید حداکثر تا 20 نفر را تگ کنید .

منشن Mention

شما می توانید تا 10 کاربر را در پست های خود منشن کنید . این گزینه از قوانین کامنت پیروی میکند و حداکثر در 180 تا 200 کامنت در روز می توانید منشن کنید .

تعداد کاراکترهای نام اکانت

شما برای انتخاب نام اکانت ، مجاز به انتخاب نامی با طول حداکثر 30 کاراکتر هستید .

تعداد کاراکترهای بیوگرافی (bio)

شما برای نوشتن بیو پروفایل خود نمی توانید بیشتر از 150 کاراکتر را استفاده کنید .

محدودیت ارسال پست

کاربران اینستاگرام روزانه می توانند هر تعداد که مایلند پست بگذارند و محدودیتی در این مورد ندارند

توضیحات تکمیلی : برخی کاربران محدودیت 100 پست در روز را اعلام کرده اند . از نظر بازخوردها بهترین تعداد پست روزانه 2 تا 3 مورد می باشد .

اشتراک گذاری عکس و ویدئو

کاربران در اینستاگرام مجاز به کپی و اشتراک گذاری محتوای دیگران به نام خود نیستند . ممکن است شما تمام روز مشغول لایک و کمنت گذاشتن باشید و از اخطار اینستاگرام غافل باشید . اشتراک گذاری محتواها گاهی باعث جلب توجه می شود . این مورد از قانون ارسال پیام خصوصی پیروی می کند .

سخن آخر

اگر چه باید از قوانین اینستاگرام پیروی کنیم ، اما عده ای این موارد را نادیده میگیرند و اخطارهای اینستاگرام را دریافت میکنند ، ابتدا اکانت آنها بصورت موقت و کوتاه مدت و سپس با مدت بیشتر و نهایتا مسدودی دائم مواجه خواهد شد .

بطور متوسط اگر قوانین را رعایت نکنید حساب شما دو هفته طول خواهد کشید تا به حالت عادی برگردد ، در صورت استفاده از ربات حتما به میزان فعالیت ربات دقت کنید و موارد سن اکانت و میزان تعاملات را در تنظیم آن در نظر بگیرید .

محصول مرتبط:     طراحی اپلیکیشن مارکت پلیس

divider
divider

محصولات مرتبط

⚡ طراحی و پیاده سازی انواع اپلیکیشن اندروید، iOS، وب اپلیکیشن و PWA ✒️ برنامه نویسی سفارشی با متدهای جدید ✒️ طراحی بصورت cross-platform ✒️ قابل انتشار بر روی تمامی مارکت های نرم افزاری معتبر مانند گوگل پلی و اپ استور ✒️ بروزرسانی سریع و آسان ✒️ سیستم مدیریت آسان و پیشرفته ◀️ مشاوره رایگان + یکسال پشتیبانی رایگان ☎️ جهت مشاوره با ما تماس بگیرید
ادامه
شرکت دیجیتال مارکتینگ پیشگامان ✔️ ارائه کامل خدمات دیجیتال مارکتینگ ✔️ مشاوره در زمینه راه اندازی کمپین های تبلیغاتی ✔️ مشاوره در زمینه توسعه برند ✔️ مشاوره و راه اندازی کسب و کار آنلاین ✔️ ارائه خدمات سئو داخلی و خارجی ✔️ تولید محتوای تخصصی ✔️ تحقیق کلمات کلیدی و بررسی رقبا ✔️ بک لینک و ریپورتاژ آگهی ☎️ جهت مشاوره با ما تماس بگیرید ⬇️⬇️⬇️
ادامه
خدمات حرفه ای سئوی سایت و فروشگاه اینترنتی ✔️ خدمات کامل سئوی داخلی سایت ✔️ بهینه سازی محتوا ✔️ خدمات سئوی خارجی سایت (بک لینک و ریپورتاژ) ✔️ تولید محتوای تخصصی ✔️ عکاسی از محصول ✔️ خدمات کامل سرچ کنسول و گوگل مپ ✔️ تحقیق کلمات کلیدی ✔️ بررسی رقبا ☎️ جهت مشاوره با ما تماس بگیرید ⬇️⬇️⬇️
ادامه

ثبت نظر