راهنمای جامع صفر تا صد راه اندازی فروشگاه اینترنتی و مارکت پلیس✔️

آیا شما هم از موفقیت بازارهای آنلاین چیزی شنیده اید؟ آیا می خواهید بدانید که چگونه یک بازار آنلاین ایجاد کنید؟ در این راهنمای گام به گام، همه چیزهایی که در مورد ایجاد یک بازار مارکت پلیس باید بدانید را مرور خواهیم کرد. از توسعه یک وب‌سایت آنلاین گرفته تا راه‌اندازی و رشد کسب‌وکارتان.

راهنمای جامع صفر تا صد راه اندازی فروشگاه اینترنتی و مارکت پلیس

این مقاله در حال بروز رسانی است: آخرین بروز رسانی 28 اسفند 1401

آیا شما هم از موفقیت بازارهای آنلاین چیزی شنیده اید؟ آیا می خواهید بدانید که چگونه یک مارکت پلیس یا فروشگاه اینترنتی ایجاد کنید؟ در این راهنمای گام به گام، همه چیزهایی که در مورد ایجاد یک بازار مارکت پلیس باید بدانید را بیان خواهیم کرد. از توسعه یک وب‌سایت آنلاین گرفته تا راه‌اندازی و رشد کسب‌وکارتان.

این راهنما، جامع ترین راهنما در زبان فارسی است که تهیه شده است، اگر میخواهید در کسب و کار آنلاین خود موفق شوید، پیشنهاد میکنیم آنرا به دقت مطالعه کنید. بخاطر طولانی شدن مقاله اصلی، هر فصل را در قالب یک مقاله جدا آماده کرده ایم که هر کدام یه بخش از راه اندازی مارکت پلیس را توضیح داده است.

مارکت پلیس چیست؟

مارکت پلیس آنلاین یک نوع سایت تجارت الکترونیک است. این سایت افرادی را که به دنبال ارائه یک محصول یا خدمات هستند فروشندگان به کسانی که به دنبال خرید آن محصول یا خدمات هستند خریداران متصل میکند. خریداران و فروشندگان ممکن است قبلا در پیدا کردن یکدیگر مشکل داشته باشند از این رو مارکت پلیس در یک بازار ناکارآمد، کارآمدی ایجاد کرده است.

راه اندازی eBay در سال ۱۹۹۵ جرقه ایجاد موج اول مارکت پلیسهای محصول محور را زد در ،ادامه موفقیت Uber در سال ۲۰۱۰ موج دوم ایجاد مارکت پلیسهای خدمات محور را به ارمغان آورد ترکیبی از مارکت پلیسهای محصولات و خدمات مانند تحویل غذا. البته امروز ما در حال نزدیک شدن به موج سوم هستیم مارکت پلیسهای اطلاعات محور که موتور محرکه آنها تکنولوژی بلاکچین است.

با انفجار مارکت پلیس ها استفاده از آنها در حوزههای مختلف افزایش پیدا کرده است به عنوان مثال، در حال حاضر، سایت هایی به منظور اتصال گروههای موسیقی به محلهای بالقوه ،اجرا خانه داران به خدمات برفروبی و دانش آموزان به کتاب های درسی دست دوم وجود دارند.

درحالی که مارکت پلیسها در حوزه های متنوع و مختلفی رشد کرده اند یکی در بازار کتاب و دیگری در بازار موسیقی، اما دو عنصر در تمام مارکت پلیسهای آنلاین مشترک است:

1- مارکت پلیس ها تعداد زیادی از فروشندگان و کالاها و خدمات را در یک جا جمع کرده اند

چیزی که یک مارکت پلیس را از یک سایت تجارت الکترونیک استاندارد جدا میکند این است که در مارکت پلیس ها، کالا و خدمات توسط شخص ثالث تامین می.شوند در اغلب موارد مارکت پلیس نوعی پلتفرم است که به شکل یک واسطهٔ دیجیتالی عمل میکند.

البته بحث استقلال تامین کنندگان در مارکت پلیسهای مبتنی بر خدمات موضوعی است که دقیقا شفاف نیست. اکثر مارکت پلیسهای مبتنی بر درخواست آنی مانند اسنپ فود و اسنپ مارکت بر استقلال نیروی کار خود تأکید دارند (یعنی) نیروی کار در استخدام شرکت نیست در حالی که برخی استارتاپ ها برای این که بتوانند کنترل بیشتری بر تجربهٔ مشتری داشته باشند به سمت مدل کارمندان تمام وقت حرکت کردند.

2- معامله جزئی از یک مارکت پلیس است

مارکت پلیس را نمی‌توان با سایتی که فقط اقدام به فهرست بندی کالا و خدمات می‌کند یکی دانست زیرا بخشی از معامله بین خریدار و فروشنده بر عهده آن است مارکت پلیسهای واقعی مانند دیجی کالا از ابتدا تا انتهای یک معامله را مدیریت می‌کنند مانند لیست کردن فروشندگان، انجام فرایند پرداخت، تحویل فیزیکی خدمات و کالاهای تحویل آفلاین.

یک بازار آنلاین ایجاد کنید

به آغاز سفر خود به عنوان یک کارآفرین در بازار آنلاین خوش آمدید!

هدف این راهنما کمک به شما برای شروع یک کسب و کار موفق در بازار آنلاین است. یک  رویکرد آموزشی به شما کمک می کند تا بیشتر در مورد بازار آنلاین بدانید، هزینه ها را به حداقل برسانید و مطمئن شوید که  قدم های اولیه را درست بر میدارید. این محتوایی که الان می خوانید، برگرفته شده از نسخه کامل و رایگان کتاب پرفروش آمازون ما ( our Amazon ) است: راهنمای عملی برای ایجاد یک کسب و کار موفق در بازار آنلاین.

نحوه طراحی و پیاده سازی فروشگاه آنلاین

ایجاد یک بازار آنلاین یک فرآیند است. در اینجا مراحل را به طور خلاصه بیان می کنیم:

◻️ یک ایده بازار آنلاین عالی پیدا کنید و آن را بررسی کنید.
◻️ مدل کسب و کار بازار و سطح قیمت خود را انتخاب کنید.
◻️ حداقل پلتفرم قابل ارائه (MVP بازار شما) را بسازید.
◻️ تامین کنندگان اولیه خود را بیابید.
◻️ بازار خود را برای اولین مشتریان راه اندازی کنید.
◻️ معیارهای کلیدی خود را دنبال کنید و کسب و کار خود را توسعه دهید.

برای سهولت در  یادگیری شما، این مقاله را به سه بخش تقسیم کرده ایم. اولین مورد درباره شروع و یافتن و اعتبار بخشیدن به یک ایده بازار است، دومی جنبه فناوری را مورد بحث قرار می دهد و سومین مورد در مورد راه اندازی و رشد کسب و کار شما است، چگونه یک پایگاه کاربری ایجاد کنید و موفقیت خود را دنبال کنید.

ما در شرکت پیشگامان دامنه فناوری، بیش از یک دهه با کارآفرینان بازار آنلاین کار کرده ایم. این راهنما مجموعه ای از همه چیزهایی است که ما از موفقیت ها و شکست های خود آموخته ایم. ما صمیمانه امیدواریم که به شما کمک کند کسب و کار خود را شروع کنید و ایده بازار خود را به واقعیت تبدیل کنید.

بخش اول: کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید

بازار آنلاین بستری است که فروشندگان و مشتریان ، عرضه و تقاضا را گرد هم می آورد. یک مارکت پلیس به آنها اجازه می دهد یکدیگر را پیدا کنند، معاملات آنها را تسهیل می کند و از طریق کارمزدهای بازار درآمد ایجاد می کند.

نمونه هایی از بازارهای آنلاین می توان به دیجی کالا، آمازون، eBay و Uber اشاره نمود. اگر ایده کسب‌وکاری دارید که کمی شبیه به آن‌ها عمل می‌کند، اما نمی‌دانید چگونه یک وب‌سایت بازار آنلاین راه‌اندازی کنید، بخش اول راهنما برای شما مناسب است. این بخش به شما کمک می کند تا درک کنید که بازارهای آنلاین چگونه کار می کنند، چگونه یک ایده بازار عالی پیدا کنید و چگونه ایده خود را به یک تجارت موفق تبدیل کنید.

نحوه طراحی و پیاده سازی فروشگاه آنلاین

نکته مهم: برای درک بهتر موضوع؛ لطفا تمام مقالات را به ترتیب مطالعه نمایید.

بخش دوم: یک وب سایت آنلاین ایجاد کنید

مشکل ترین بخش راه اندازی یک تجارت در بازار آنلاین، توسعه وب سایت مارکت پلیس نیست. بزرگترین چالش پیدا کردن یک مدل کسب و کار است که برای عرضه و تقاضای شما مناسب باشد. به همین دلیل این موضوع مهم است که زمان زیادی را صرف ساختن نسخه اول سایت مارکت پلیس خود نکنید.

این فصل شما را از طریق توسعه حداقل محصول قابل اجرا (MVP) راهنمایی می کند. هدف این است که به شما کمک کند یک بازار آنلاین سریع ایجاد کنید و شروع به بررسی در مورد مخاطبان خود کنید، در حالی که از همان روز اول تجربه کاربری دوست داشتنی و مناسبی را به آنها ارائه دهید.

یک وب سایت آنلاین ایجاد کنید

نکته مهم: برای درک بهتر موضوع؛ لطفا تمام مقالات را به ترتیب مطالعه نمایید.

بخش سوم: کسب و کار خود را راه اندازی و توسعه دهید

بهترین مشاغل بازار آنلاین با گذشت زمان بهبود یافته اند، بنابراین از همان ابتدا یک رویکرد تست شده و موثر را در پیش بگیرید، توسعه همزمان وب سایت در بازار آنلاین و سمت تجاری در بازار.

راه اندازی خود را در دو مرحله برنامه ریزی کنید، با راه اندازی محصول شروع کنید که به شما امکان می دهد بازخورد اولیه را از مهم ترین کاربران خود جمع آوری کنید، سپس با کمک استراتژی‌های مشخص و کم‌هزینه به کسب و کار آنلاین خود را رشد دهید.

ردیابی معیارهای مناسب بازار آنلاین و پرورش جامعه کاربری شما باید از همان ابتدا در اولویت باشد. همانطور که خواهید دید، این کار در بلندمدت از رشد بازار شما نیز حمایت خواهد کرد.

نکته مهم: برای درک بهتر موضوع؛ لطفا تمام مقالات را به ترتیب مطالعه نمایید.

محصول مرتبط:     طراحی اپلیکیشن مارکت پلیس

بخش چهارم:  بهترین راه برای یادگیری؟ یک بازار آنلاین بسازید!

16 مقاله در این راهنما وجود دارد که هر کدام از آنها برای کمک به شما در مقابله با چالش خاصی در ایجاد یک بازار آنلاین نوشته شده است. شما یاد خواهید گرفت که چگونه مفهوم و ایده خود را اعتبار سنجی و بررسی کنید، یک وب سایت مارکت پلیس ایجاد کنید، تعداد کاربران خود را افزایش دهید و مهمتر از همه، تسهیل معاملات بین کاربران خود را بهبود بخشید. ما در این مقاله ها چالش ها و راه حل های آنها را به خوبی برای شما شرح داده ایم.

می توانید مقالات را یک به یک مطالعه کنید تا درک کاملی از نظرات و توصیه های ما پیدا کنید یا می توانید از این راهنما به عنوان منبعی برای مطالعه در حین کار بر روی تجارت آنلاین خود استفاده کنید. اگر این راهنما به شما کمک کند حتی از یکی از اشتباهاتی که خودمان در توسعه وب‌سایت‌های بازار آنلاین در ده سال گذشته مرتکب شده‌ایم اجتناب کنید، آن را یک موفقیت بزرگ می‌دانیم. چیزهای زیادی وجود دارد که شما می توانید از این راهنما یاد بگیرید اما بهترین راه برای یادگیری این است که خودتان یک کسب و کار در بازار آنلاین راه اندازی کنید و به خود اعتماد داشته باشید.

ایجاد یک بازار آنلاین یک چالش است، اما به طور باورنکردنی برایتان پولساز خواهد بود. هر اتفاقی که در طول مسیر در مورد ساختن یک پلتفرم برای شما بیافتد با تجربیات آن مسیر بهتری را برای شما ایجاد خواهد کرد.

با آرزوی موفقیت کسب و کار شما در بازار آنلاین!

نویسنده محتوا نویسنده: علیرضا نوفرستی | متخصص دیجیتال مارکتینگ شرکت پیشگامان دامنه فناوری

جهت استفاده از مشاوره رایگان بر روی دکمه درخواست مشاوره کلیک نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

 تماس تلفنی

divider
divider

محصولات مرتبط

✍️طراحی فروشگاه اینترنتی ☰ پیاده سازی با CMS اختصاصی ☰ امکان ارائه اپلیکیشن موبایل (اندروید و IOS) ☰ بارگزاری نامحدود محصولات ☰ پنل مدیریت سریع و آسان ☰ کدنویسی بهینه شده برای سئو ☰ روشهای پرداخت متنوع (پرداخت آنلاین، کیف پول، پرداخت در محل) ☰ اتصال به سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان CRM ☰ امکان اتصال به نرم افزار حسابداری جهت بروز رسانی قیمت ها و موجودی ☎️ جهت مشاوره با ما تماس بگیرید
ادامه
طراحی اپلیکیشن فروشگاهی ✏️ طراحی کاملا سفارشی با کدنویسی اختصاصی ✏️ رابط کاربری UI/UX اختصاصی ✏️ پنل مدیریت پیشرفته ✏️ دارای نسخه اندروید، iOS و وب اپلیکیشن ✏️ دارای کیف پول و اتصال به انواع درگاه‌های بانکی ✏️ امکان بارگزاری در استورهای نرم افزاری مانند گوگل پلی و بازار ✏️ مدیریت یکپارچه اپلیکیشن و سایت ✏️ امکان اخذ نماد اعتماد ☎️ جهت مشاوره با ما تماس بگیرید
ادامه
⚙️ طراحی مارکت پلیس بصورت سفارشی ✏️ امکان افزودن چندین فروشگاه ✏️ دارای پنل ادمین، فروشنده و کاربر ✏️ طراحی سفارشی با کدنویسی اختصاصی ✏️ طراحی UI/UX اختصاصی ✏️ دارای اپ اندروید، iOS و PWA ✏️ اتصال به درگاه بانکی ✏️ دارای تمامی قابلیت های سبد خرید ☎️ جهت مشاوره با ما تماس بگیرید
ادامه

ثبت نظر

اعظم مشکانی
اعظم مشکانی
یکشنبه 19 شهریور 1402

سایت شما عالی است .

admin picture
پاسخ مدیر به اعظم مشکانی
دوشنبه 20 شهریور 1402

سلام ممنون دوست عزیز