طراحی نرم افزار اقساط بیمه اقساطی فرهنگیان برای بیمه ایران استان خراسان رضوی

طراحی نرم افزار اقساط بیمه اقساطی فرهنگیان برای بیمه ایران استان خراسان رضوی

طراحی نرم افزار مدیریت اقساط بیمه ایران

همانطور که تفاوت زبان و لهجه بین انسان ها گوناگونی فراوانی دارد؛ رایانه ها نیز با زبان های مختلفی کار میکنند.

این موضوع تا آنجائی پیش رفته که نه تنها زبان بین ماشین ها بلکه نرم افزارهای تولید شده در هر زبان ماشین نیز متفاوت گردیده است.

لذا اختلافات بین زیرساخت های نرم افزاری در مجموعه های مختلف امری کاملا بدیهی است و به همین جهت ارتباط بین داده های سازمانی نیازمند برنامه های واسطی اند که معمولا این برنامه ها از پروتکل G2G بهره برده و استاندارد سازی میشوند. (Government To Government)

صدور بیمه نامه توسط نمایندگان بیمه و تامین وجه آن با کسر از حقوق در آموزش پرورش؛ دو موضوع کاملا ناهمگونی اند که یکی در سیستم یونیکس (یا تحت وب) و دیگری تحت داس عملیاتی میگردد.

لذا بحمدالله با همت و درایت مدیریت محترم بیمه ایران استان خراسان رضوی طرحی در این خصوص تعریف گردید که با همکاری کارشناسان بیمه، آموزش پرورش و تیم فنی، تحقیق توسعه و پیاده سازی گردید.

سامانه حاضر " سیستم مدیریت هوشمند اقساط " جهت سهولت کاربری بر اساس یک زیر ساخت تحت وب و به زبان Php میباشد. که گروه نمایندگان، شعبات بیمه، آموزش پرورش و تیم فنی با در اختیار داشتن محیط کاربری خود در سطوح دسترسی تعریف شده امکانات مورد نیاز را از قبیل؛ نمایش، ویرایش، تائید، گزارشات، نظارت راهبردی و غیره دارا هستند و مهم اینکه تمامی وقایع و رخدادهای مربوطه جهت پیگیری های بعد، ثبت و نگهداری میگردند.

از موانع راهبردی سیستم نیز میتوان به عدم رعایت استانداردهای تعریف شده در بیمه و آموزش پرورش، جهت ارسال و دریافت اطلاعات اشاره کرد که باعث افزایش نظارت انسانی و تغییر در ارتباطات خواهد بود.

با توجه به زیرساخت تحلیلی و سیستم ارائه شده؛ پیاده سازی امکانات متعددی در سامانه پیش بینی شده که بصورت اولویت بندی شده قابل اجرا خواهد بود.

با کمال تشکر و قدردانی از جناب حاج آقای مبرقعی (مدیرکل بیمه استان) جناب حاج آقای میری (مدیر فنی استان) جناب نجاتی (معاونت فنی) و جناب آرین پور (معاونت مالی اداری) به جهت حمایت ها و پیگیری هایشان در به ثمر نشستن این پروژه تاثیرگذار.