عکاسی صنعتی محصول

عکاسی صنعتی مشهد

عکاسی تبلیغاتی :

وجود عکس باکیفیت و واضع از محصول جهت پیشبرد اهداف تبلیغاتی و جذب مشتری در سایت بسیار تاثیر گذار است , در تجارت الکترونیک مشتری بر اساس تصاویر و اطلاعات محصول اقدام به خرید نماید , وجود تصاویر مبهم و بی کیفیت می تواند مشتری را از خرید محصول منصرف نماید .

شرکت پیشگامان دامنه فناوری جهت افزایش بازخورد در زمینه بازاریابی دیجیتال اقدام به راه اندازی واحد عکاسی صنعتی جهت مشتریان عزیز نموده است .

خدمات عکاسی محصول :

 عکاسی معماری و دکوراسیون داخلی
عکاسی محصولات غذایی
عکاسی جواهر و زیورآلات
عکاسی فضاهای صنعتی و اداری
عکاسی محصولات صنعتی مانند انواع قطعات صنعتی، تجهیزات، محصولات فلزی و شیشه ای
عکاسی فرش،پارچه و پرده
عکاسی پوشاک و مد
ساخت تیزرهای تبلیغاتی

عکاسی صنعتی :

اکثر کسب و کارهای تولیدی و خدماتی کم و بیش با عکاسی صنعتی سروکار دارند که معمولا برای یک هدف تجاری خاص مانند استفاده از تصاویر در چاپ ، کاتالوگ ، بیلبورد و یا استفاده در اینترنت می باشد. سفارش دهنده عکاسی صنعتی معمولا می خواهد محصول یا خدمات خود را بوسیله ارایه این عکس ها بفروش برساند .

در دنیای تجارت و کسب و کار امروزه ، تاثیر یک عکس و تصویر خوب در فروش انکار ناپزیر است . حتی در رقابت بین عکس و فیلم، این عکس ها هستند که معمولا تاثیر بیشتری بر بیننده در کوتاه ترین زمان می گذارند . عکس زبانی قابل فهم برای همه انسان ها در هر جای دنیا است، زبانی که نیاز به ترجمه و تفسیر ندارد و مغز انسان به سرعت قادر به درک آن است .

عکاسی صنعتی محصولات 

عکاسی محصول یک شاخه ای از عکاسی صنعتی است که به صورت دقیق و جذاب ، جزئیات یک محصول را از زاویه ای مناسب به نمایش می گذارد . پس زمینه عکاسی محصولات معمولا ساده و تک رنگ (سفید ، سبز) می باشند. کاربرد اصلی عکاسی محصول در کاتالوگ محصولات و بروشورها و فروشگاه اینترنتی است، نخستین گام برای شروع تبلیغات داشتن عکس های استاندارد و با کیفیت  از محصول می باشد که بیشترین جزئیات را  از محصول به بیننده منتقل کند. به طور معمول عکس باید از زاویه ای گرفته شود که ابعاد، حجم و کارایی آن در یک نما نشان داده شود. بسته به نوع محصول ممکن است نیاز باشد از دو یا چند زاویه عکس گرفته شود.

عکاسی صنعتی از محصول بدون پس زمینه با تکنیک عکاسی کروماکی 

همانطور که در قسمت عکاسی صنعتی محصولات ذکر شد معمولا پس زمینه عکس محصولات سفید می باشند، اما گاهی لازم است ما عکسی را در اختیار داشته باشیم که از پس زمینه جدا باشد تا بتوان آنرا در مکان ها و طراحی های مختلف استفاده نمود ، این کار بوسیله نرم افزارهای ویرایش عکس و تکنیک های عکاسی از قبیل استفاده از پرده سبز امکان پذیر می باشد. عکس های خروجی این تکنیک قابلیت این را دارند که بر روی هر پس زمینه ای قرار داده شوند .

عکاسی صنعتی از نحوه کارکرد و جزییات یک دستگاه یا محصول

فرض کنید شما تولید کننده لوازم ورزشی هستید و قصد تهیه یک کاتالوگ از محصولات شرکت خود را دارید، گام اول عکس صنعتی از نمای کلی محصول می باشد، اما محصول شما ویژگی های خاص خود را دارد که باید بیینده متوجه آن شود. مثلا جنس و کیفیت  بدنه از نمای کلی ممکن است به چشم نیاید یا جزییات نمایشگر LCD دستگاه دیده نشود. راه حل در عکس های نمای نزدیک از جزییات مورد نظر می باشد. استفاده همزمان از عکس کلی محصول، عکس های جزییات و قسمت های کاربردی محصول در کاتالوگ یا وب سایت شما تاثیر آن را بر مخاطب افزایش می دهد.

گاهی برای نحوه کارکرد و یا آموزش استفاده از یک محصول یا دستگاه ما نیاز به عکاسی صنعتی داریم. برای نمایش بهتر و ساده تر ممکن است نیاز باشد المان های گرافیکی را به عکس اضافه کنیم و یا از یک مدل یا اپراتور استفاده کنیم. نحوه قرار گرفتن اپراتور نسبت به محصول، لباس و هماهنگی رنگ، زیبایی بصری بین تناسب اپراتور و محصول نکاتی است که در این نوع عکس باید لحاظ شود. اگر هدف شما فروش محصول بوسیله کاتالوگ یا اینترنت می باشد. این نوع عکاسی به مشتریان شما کمک زیادی می کند.

عکاسی چیدمانی و فضاسازی برای محصول

در این نوع عکاسی صنعتی با فضاسازی، افزودن جزییات و وسایل مرتبط با محصول اصلی و یا حتی اضافه کردن مدل انسانی به صحنه ، تصویری خلق شود که برای بیننده جذابیت بیشتری داشته باشد. این عکس ها مهمترین ابزار تبلیغ بصری شما خواهند بود. عکاسی چیدمانی و فضاسازی ترکیب هنر و تبلیغات است. در این نوع عکاسی خلاقیت و ذوق عکاس محک می خورد. ترکیب بندی و نورپردازی مناسب در عکاسی چیدمانی اصلی ترین نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. عکاسی چیدمانی در حقیقت تابلو نقاشی است که عکاس با حوصله و هنر خود جزییات آن را یک به یک به صحنه اضافه می کند. کاربرد عکس های صنعتی چیدمانی بیشتر در تبلیغات نشریات، جلد و صفحات اصلی کاتالوگ و بروشور، بیلبورد های تبلیغاتی و آگهی های اینترنتی است.

دیدن عکس یک بطری آبمیوه در حالی که محتویات آن قبل از ریختن به داخل لیوان در هوا معلق مانده ما را حتما متعجب خواهد کرد. تکنولوژی به ما کمک می کند چیزهایی را ببنیم که با چشم عادی کمتر دیده می شود. عکاسی با سرعت بالای شاتر در کسری از ثانیه رویدادی را ثبت می کند که چشم عادی قادر به دیدن آن نیست، و تصویری را برای ما خلق می کند که مفاهیم زمان و جاذبه را در خدمت جذابیت و خلاقیت عکس به کار می گیرد. معمولا عکس های که از این تکنیک بهره برده اند تاثیر عمیقی بر ذهن بیننده دارند. این نوع از عکاسی صنعتی بیشتر برای محصولات غذایی، نوشیدنی ها و محصولات آرایشی بهداشتی استفاده می شود.

بر خلاف عکاسی با سرعت شاتر بالا این نوع عکاسی بُعد زمان را نیز به عکس اضافه می کنند و خروجی این تکنیک، عکسی است که گذر زمان در آن به چشم می خورد. فرض کنید سوژه اصلی عکاسی صنعتی ما یک دوچرخه است، عکس را تصور کنید که در آن یک دوچرخه در حال گذر از یک جاده زیبا است در حالی که حرکت تایر های دوچرخه با استفاده از تکینک سرعت شاتر پایین در عکس قابل مشاهده است. این نوع از عکاسی صنعتی بیشتر برای محصولات متحرک، خودرو، موتور سیکلت و … استفاده می شوند.

عکاسی صنعتی پرسنل و کارمندان

امروزه بسیاری از شرکت های تولیدی یا خدماتی نیروی انسانی و متخصصین خود را در کاتالوگ و یا وب سایت خود معرفی می کنند. این امر کمک می کند که مخاطب اعتماد بیشتری به مجموعه خدمات و محصولات شرکت داشته باشند. عکس مناسب از پرسنل در حین انجام وظیفه، اپراتوری دستگاه ها، مشاوره و گفتگو با مشتریان و … بهترین گزینه برای رسیدن به این هدف است. این نوع عکاسی نوعی از عکاسی پرتره یا مدلینگ است که مدل های آن نیروهای انسانی شرکت شما می باشند. انتخاب لباس مناسب که معمولا لباس فرم شرکت شما می باشد و زیبا سازی محیط و افزودن المان های متناسب تاثیر این سبک از عکاسی صنعتی را به مراتب بیشتر می کند.

عکاسی صنعتی از نمای نزدیک (ماکروگرافی)

اگر شما تولید کننده محصولات بسیار کوچک هستید و یا محصولاتی تولید می کنید که جزییاتی بسیار دقیق و کوچک دارند، برای عکاسی صنعتی از این نوع محصولات لازم است که از لنزهای مخصوص برای عکاسی از نمای نزدیک استفاده شود. این نوع از لنزها که به عنوان ماکرو مشهور هستند قدرت بزرگنمایی چندین برابری را به عکاس می دهند و در نتیجه عکس خروجی تصویری بسیار بزرگ و دقیق از محصولات کوچک شماست. به عنوان مثال در عکاسی زیورآلات، جواهرات، ساعت، لوازم الکترونیک و لوازم پزشکی از این تکنیک بسیار استفاده می شود. برای وضوح حداکثری گاهی ده ها عکس ماکرو با یکدیگر ترکیب می شوند و خروجی این تکنیک عکسی است با وضوح و فوکوس صد در صد (Stack focus).

عکاسی معماری و دکوراسیون داخلی

شرکت های ساختمانی و دکوراسیون داخلی برای معرفی خدمات خود نیازمند عکاسی معماری می باشند. در عکاسی معماری دو عامل زاویه دید و نوع لنز را به عنوان مهمترین فاکتور ها باید در نظر گرفت. همچنین نور پردازی و یا استفاده به موقع از نور طبیعی محیط یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در یک عکس معماری خوب می باشد. ویرایش عکس و پاکسازی و حذف نکات غیر ضروری از تصویر باعث می شود بیننده تمرکز بیشتری بر روی سوژه اصلی داشته باشد.عکاسی معماری به هتل ها، رستوران ها، اماکن تفریحی و ورزشی، سالن های همایش، مراکز پزشکی و … کمک می کند که مخاطب با دیدن عکس تصور واقعی و بهینه از آن ها داشته باشند.

عکاسی محیط های صنعتی، اداری و تجاری، عکاسی از خطوط تولید

علاوه بر شرکت های ساختمانی امروزه بسیاری از شرکت ها برای معرفی توانایی هایشان به معرفی ساختمان ها و فضاهای مورد استفاده خود به مشتریان می پردازند. این عکس ها و تصاویر باعث افزایش اعتماد مشتریان به شرکت ها می شوند.

علاوه بر این بسیاری از شرکت ها و کارخانجات فرایند خط تولید خود را به صورت مرحله به مرحله عکاسی می کنند. مخاطبین شما با دیدن این عکس ها با نحوه تولید محصول شما آشنا می شوند و همین امر باعث افزایش اعتماد در مشتری می شود.

عکاسی پاناروما

اگر بخواهیم از یک موضوع یا منظره وسیع بدون فاصله گرفتن زیاد عکاسی کنیم و آن را در یک قاب قرار دهیم، عکاسی پاناروما مناسب‌ترین روش خواهد بود. به کمک تکنیک عکاسی پاناروما ما چندین عکس را در نرم افزار های ویرایش عکس در کنار یکدیگر قرار می دهیم و نتیجه خروجی یک عکس عریض با جزییات بسیار بالا می باشد. برای نمایش خطوط تولید و کارخانجات، محیط های اداری، هتل ها، اماکن ورزشی، سالن های پذیرایی و … عکاسی پاناروما کمک می کند بیننده در یک عکس حداکثر دید را از سوژه داشته باشد.

عکاسی سه بعدی محصول

در این حالت محصول از زاویه های مختلف عکاسی شده و با استفاده از نرم افزارهای سه بعدی ساز ، نمایی از محصول ایجاد می شود که قابلیت زوم و چرخاندن محصول را دارد .

عکاسی صنعتی مشهد

شرکت پیشگامان دامنه فناوری با چندین سال سابقه در زمینه طراحی گرافیک و عکاسی صنعتی در مشهد آماده ارایه مشاوره رایگان به تولیدکنندگان و مدیران گرامی می باشد. لطفا برای اطلاعات بیشتر با شماره 05138466685 تماس حاصل نمایید.

 

جهت مشاوره رایگان و اطلاع از شرایط و تعرفه ها با ما در تماس باشید

شرکت پیشگامان دامنه فناوری

عضو رسمی انجمن انفورماتیک ایران

05138466685

divider divider

ثبت نظر