گوگل ترندز ( google trends ) چیست و چگونه کار می کند ؟

گوگل ترندز  ( google trends ) چیست و چگونه کار می کند ؟

یکی از ابزارهای شرکت گوگل که میتواند به ما در تولید محتوا کمک کند گوگل ترندز ( google trends ) است . با گوگل ترندز ( google trends ) می توان آمار جستجو و سلیقه های مردم را بررسی و از آن در تولید محتوا استفاده نمود . *** با پیشگامان در این مقاله همراه باشید ***

گوگل ترندز  google trends  چیست و چگونه کار می کند ؟

Google Trends یک ابزار رایگان است که محبوبیت عبارات جستجوی گوگل را با استفاده از داده های زمان واقعی تجزیه و تحلیل می کند. با گوگل ترندز  ( google trends ) می توان آمار جستجو و سلیقه های مردم را بررسی و از آن در تولید محتوا استفاده نمود .

گوگل ترندز دارای چهار ابزار یا متغیر است که از آنها می توان  برای جستجوها استفاده نمود :

  • Web Search یا جستجوی وب : در اینجا چهار پارامتر جستجو که شامل Image search , News search , Google Shopping , Youtube Search است می باشد که نوع جستجو رامشخص می کند .

  • All categories یا همه دسته بندی ها : در اینجا امکان جستجو بر روی صنعت های مختلف وجود دارد مانند ورزش , هنر , زیبایی و سلامت و ...

  • منوی زمان : در اینجا جستجو را در بازه زمانی مشخص مثلا در 6 ماه گذشته , ماه گذشته و ... فیلتر میکند .

  • منوی کشور : کلمات جستجو شده را در هر کشور مشخص می کند .


ابزار دیگری که گوگل ترندز در اختیار شما قرار می دهد نمودار تعداد و زمان بازدید کلمات مورد جستجو است  . در اینجا امکان مقایسه تا 5 کلمه کلیدی وجود دارد . این مقایسه ها به ما این کمک را میکند تا بتوانیم تفاوت جستجو ها را بر اساس زمان و تعداد بهتر متوجه شویم و کلمات کلیدی بهتری را استخراج کنیم .

در اینجا اگر بخواهیم چند کلمه در یک جستجو قرار گیرد از + بین کلمات میتوانیم استفاده کنیم . به مثال زیر دقت کنید :

گروه 1 : وب + سایت + سئو

گروه 2 : رایانه + مانیتور + پرینتر

گروه 3 : دفتر + کاغذ + قلم

در اینجا گوگل میفهمد که شما دوست دارید در هر جستجو کلمات فوق موجود باشد و ترکیب هر گروه کلمات را در یک خط نمودار نشان می دهد .


گوگل همچنین جستجوهای به روز (Hot Searches) و نمودارهای برتر (Top Charts) را در گوگل ترند به نمایش می گذارد.

گوگل ترندز در جستجو ها تعداد جستجوی واقعی را نشان نمیدهد بلکه فقط از 0 تا 100 یک امتیاز را در اختیار کاربران قرار می دهد .

راه اندازی استارتاپ


علاوه بر ابزار های فوق گوگل ترندز هدف گیری جغرافیایی را نیز مورد بررسی قرار می دهد و محبوبیت کلمات را در مناطق مختلف به نمایش می گذارد .

نویسنده / مترجم : علیرضا نوفرستی | متخصص تولید محتوا , سئو و بازاریابی دیجیتال .

 سایر مقالات مفید :

12 نکته طلایی سئو برای صاحبان کسب و کار

بازاریابی محتوا یا تولید محتوا ( Content Marketing ) چیست ؟

لینک سازی (link building) چیست ؟

آشنایی با سئو

 

در صورت تمایل به تماس توسط کارشناسان ما لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود 

 

divider divider

محصولات مرتبط

♨️ طراحی سایت رستوران ☰ 15 سال سابقه فعالیت + بیش از 500 مشتری ☰ پیاده سازی طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای اختصاصی ☰ مدیریت سریع و آسان سایت بدون نیاز به داشتن دانش فنی ☰ تحویل سریع + قیمت مناسب + بهینه سازی و سئو اولیه ☰ قابلیت نمایش بر روی موبایل (ریسپانسیو) ☎️ جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید
ادامه
◀️ طراحی رابط کاربری اپلیکیشن و سایت ✔️ طراحی حرفه ای رابط کاربری موبایل و سایت مطابق طرح و ایده شما ✒️ رابط کاربری یا واسط کاربری به مجموعه صفحات، تصاویر و المان‌های بصری مثل دکمه‌ها و آیکون‌ها گفته می‌شود که کاربر برای تعامل با یک دستگاه یا برنامه از آنها استفاده می‌کند. اما منظور از تجربه کاربری آن تجربه و حسی است که کاربر در هنگام تعامل با بخش‌های مختلف از محصولات و سرویس‌های یک شرکت دارد که شامل نحوه تعامل او با رابط است. ☎️ جهت مشاوره با ما تماس بگیرید
ادامه

ثبت نظر