انواع واقعیت افزوده

انواع واقعیت افزوده

واقعیت افزوده در یک بازی رایانه ای واقعی ؛ چیزهایی که می بینید ممکن است واقعی باشد یا نباشد . واقعیت افزوده یک تکنولوژی است که به کاربران این امکان را می دهد تا تصاویر و اطلاعات کامپیوتری را با هم ترکیب کنند . ممکن شما یک مبل یا میز نهار خوری را دوست داشته باشید اما نمی دانید که آیا با دکوراسیون خانه شما همخوانی دارد یا خیر اما با واقعیت افزوده شما می توانید مبل و میز مورد علاقه خود را در خانه چیدمان کنید و در صورت تمایل اقدام به خرید آن کنید . برای افزایش جذابیت ، در واقعیت افزوده شما می توانید اشیاء مجازی را به محیط های واقعی اضافه کنید . در این مقاله قصد داریم به توضیح آخرین مطالب و تغییرات واقعیت افزوده در زندگی و کسب و کار بپردازیم ، با ما همراه باشید .

واقعیت افزوده

در یک بازی رایانه ای واقعی ؛ چیزهایی که می بینید ممکن است واقعی باشد یا نباشد . واقعیت افزوده یک تکنولوژی است که به کاربران این امکان را می دهد تا تصاویر و اطلاعات کامپیوتری را با هم ترکیب کنند . ممکن شما یک مبل یا میز نهار خوری را دوست داشته باشید اما نمی دانید که آیا با دکوراسیون خانه شما همخوانی دارد یا خیر اما با واقعیت افزوده شما می توانید مبل و میز مورد علاقه خود را در خانه چیدمان کنید و در صورت تمایل اقدام به خرید آن کنید .

برای افزایش جذابیت ، در واقعیت افزوده شما می توانید اشیاء مجازی را به محیط های واقعی اضافه کنید . در این مقاله قصد داریم به توضیح آخرین مطالب و تغییرات واقعیت افزوده در زندگی و کسب و کار بپردازیم ، با ما همراه باشید .

 

نرم افزارهای واقعیت افزوده دوستیابی

 دوستیابی آنلاین در حال حاضر یک صنعت میلیون دلاری در جهان است . برنامه های جدید و نوآورانه زیادی تاکنون برای این موضوع طراحی و انتشار یافته است . آخرین نوآوری در این صنعت برنامه دوستیابی ادغام با واقعیت افزوده است ، برنامه هایی مانند Happn و Feeld  واقعیت افزوده را در خود گنجانده اند تا سرگرم کننده و تعاملی باشند . هدف این برنامه ها انتقال تکنولوژی به زندگی واقعی است .

واقعیت افزوده در خرید

مشکل اساسی در خرید لوازم دکوراتیو و مبلمان این است که شما نمیدانید آنها برای خانه شما مناسب هستند یا خیر ، خوشبختانه واقعیت افزوده در این مورد می تواند به شما کمک کند .

آمازون به عنوان بزرگترین فروشگاه آنلاین جهان در سال 2017 اقدام به طراحی اولین نرم افزار AR خود نموده است و شما می توانید قبل از خرید محصولات را در چیدمان منزل خود مشاهده کنید .

 

واقعیت افزوده در گردشگری

گردشگری به سرعت در حال رشد است و نرم افزارهای زیادی در این مورد از خرید بلیط تا رزرو هتل و ... در این موضوع تهیه شده است . AR می تواند در این صنعت نقش زیادی را ایفا کند !!! از راهنمایی های گردشگری گرفته تا موزه . موزه ملی سنگاپور اقدام به تهیه یک نرم افزار AR نموده است که بازدیکنندگان قادرند با کمک دوربین خود در موزه با شکار حیوانات بپردازند و راجع به آنها اطلاعات کسب کنند . از دیگر موارد  می توان به اپلیکیشن واقعیت افزوده موزه ملی طبیعی واشنگتن اشاره کرد ، این اپلیکیشن به این صورت کار می کند که شما با مشاهده گیاهان و یا فسیل ها از دوربین گوشی خود می توانید اطلاعات کاملی از آنها را در نرم افزار مشاهده کنید .

عینک واقعیت افزوده

عینک واقعیت افزوده سطح جدیدی از تکنولوژی را بوجود آورده است ، این عینک ها قادرند اطلاعات کاملی را از محیط پیرامونتان ، به شما نشان دهند و حتی بتوانید اقدام به خرید آنها کنید . شما می توانید با آن اخبار را مطالعه کنید ، از وضعیت آب و هوا اطلاع یابید و حتی قرار ملاقات های خود را بررسی کنید . در عینک واقعیت افزوده ، انگشت اشاره دست شما نقش جوی استیک را ایفا می کند و با حرکات دست شما می توانید صفحات را انتخاب و عوض کنید .

ARkit & Arcore

از اولین بازی های AR می توان به پوکمن گو که در سال 2016 معرفی شد اشاره کرد . پس از موفقیت این بازی اپل تصمیم گرفت تا پلتفرم خود را برای ساخت نرم افزارهای AR در گوشی های هوشمند خود با نام Arkit معرفی کند ، پس از آن گوگل اعلام کرد پلتفرم ARCore را برای عقب نیافتادن از رقابت معرفی کرد .

ARCore : کیت توسعه نرم افزار (SDK) است که  این قابلیت های واقعیت افزوده را به گوشی های آندروید می آورد .

ARKit : برنامه های AR  فقط به یک دستگاه یا فرد محدود می شوند اما در این پلتفرم این محدودیت وجود ندارد . در حال حاضر چندین کاربر می توانند از دستگاه iOS خود برای مشاهده همزمان تجربه AR یا بازی های چند نفره استفاده کنند.

سخن نهایی : واقعیت افزوده جایی است که رسیدن به آن در آینده خیلی نزدیک ممکن است و می تواند انقلابی در کسب و کارها ، آموزش و بازی ها ایجاد کند . از سال 2013 تا 2017 مبلغ دو و نیم میلیارد دلار صرف توسعه واقعیت افزوده شده است که نشان دهنده علاقه شدید جهانی به این موضوع است . شما هم می توانید با استفاده از واقعیت افزوده یکی از پیشگامان ارائه کسب و کار نسل جدید باشید .

در صورت تمایل به تماس توسط کارشناسان ما لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود 

 محصولات طراحی شده در زمینه واقعیت افزوده :

طراحی اپلیکیشن ولقعیت افزوده


مقاله واقعیت افزوده , انواع واقعیت افزوده , واقعیت افزوده pdf , پکیج آموزش واقعیت افزوده , کاربرد واقعیت افزوده در کامپیوتر , فیلم واقعیت افزوده , کاربرد واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در رشته کامپیوتر

divider divider

ثبت نظر