ایده‌های استفاده از اینترنت اشیاء و فرصت‌ های تجاری آن ✔️

ما در این مقاله به سوالات شما در زمینه اینترنت اشیا پاسخ می دهیم، به سوالاتی مانند: چه بخش هایی می توانند از اینترنت اشیاء بهره ببرند؟ منظور از فرصت های تجاری اینترنت اشیاء چیست؟ اینترنت اشیاء چه تاثیری بر کسب و کار ما می گذارد؟

ایده‌های استفاده از اینترنت اشیاء و فرصت‌ های تجاری آن؛

اینترنت اشیاء چگونه می ‌تواند کسب ‌و کار شما را متحول کند

استفاده از  اینترنت اشیاء (IoT) در بخش های مختلف یک کسب و کار حرکتی آینده نگرانه است. ایده های استفاده از اینترنت اشیاء می توانند به چتر نجاتی برای کسب و کار شما تبدیل شوند و با ساده سازی گردش کار، بر روی سطح بهره وری تأثیر بگذارند.

ما در این مقاله به سوالات شما در زمینه اینترنت اشیا پاسخ می دهیم، به سوالاتی مانند:
✔️ چه بخش هایی می توانند از اینترنت اشیاء بهره ببرند؟
✔️ منظور از فرصت های تجاری اینترنت اشیاء چیست؟
✔️ اینترنت اشیاء چه تاثیری بر کسب و کار ما می گذارد؟

ایده‌های استفاده از اینترنت اشیاء

فرصت های تجاری اینترنت اشیاء 

اولین کاری که باید انجام دهیم این است که حس و حال استفاده از اینترنت اشیاء و فرصت های تجاری که به ارمغان می آورد را تعریف کنیم، ساده ترین مزیت اینترنت اشیا، قابلیت نظارت از راه دور است. دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیاء قادر به جمع‌آوری داده‌ها، نظارت بر شاخص‌های حیاتی، تجزیه و تحلیل آنها و غیره هستند. تمام این اطلاعات آنی این امکان را برای صاحبان کسب ‌و کارها فراهم می ‌کنند تا کارایی پروژه خود را افزایش داده و آن را بهبود بخشند.

علاوه بر این، شرکت‌ها می‌توانند دارایی ‌های خود را با استفاده از اینترنت اشیاء ردیابی کنند. این نیز یکی دیگر از روش های موجود برای استفاده از فرصت ‌های تجاری این فناوری مدرن است. شرکت ها می توانند به تمام تغییرات فورا پاسخ دهند و فرآیندهای موجود را یکپارچه کنند.

ناگفته نماند که یکی دیگر از فرصت های تجاری اینترنت اشیا بهبود زندگی شهروندان است. این امر در زمانی اتفاق می افتد که شهرهای هوشمند به واقعیت تبدیل شوند. دوربین ‌های هوشمند، چراغ ‌های راهنمایی، حسگرهای متصل به هم در سراسر شهر و هر چیز دیگری می تواند به رشد اقتصادی و کاهش سطح جرم و جنایت کمک ‌کند.  

مطالعه بیشتر:       استارتاپ چیست ✔️ چگونه استارتاپ راه اندازی کنیم

اینترنت اشیاء چگونه بر کسب و کارها تأثیر گذاشته است؟

بهتر است ابتدا مزایای اینترنت اشیاء و چگونگی تغییر فعالیت های تجاری با ایده های جدید این فناوری به طور اساسی بیان شوند. بنابراین، در این بخش به دلایلی می پردازیم که چرایی توجه به برخی از ایده های اینترنت اشیاء را توجیه می کنند.   

 • ایده‌های استفاده از اینترنت اشیاء

  کاهش هزینه ها.
  اینترنت اشیاء به کاهش هزینه ها و جلوگیری از مشکلات مربوط به کیفیت محصول کمک می کند. به عنوان مثال، IoT برای مدیریت کارآمد دارایی ها استفاده می شود و به اتوماسیون حسابداری تجاری کمک می کند. اگر مشکلی شناسایی شود، مدیران می توانند به سرعت به آن پاسخ دهند و مشکل را حل کنند. همچنین، از آنجایی که می توان راه حلی را از پیش برای مسائل فنی احتمالی پیدا کرد، هزینه های تعمیر و نگهداری کمتر می شود و تعداد خرابی ها نیز کاهش می یابد. و در نهایت، می توان گفت که اینترنت اشیاء به بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش هزینه ها کمک می کند.

 • ایده‌های استفاده از اینترنت اشیاء

  تجزیه و تحلیل قابل پیش بینی.
  اینجا جایی است که هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء به هم می رسند. راه‌حل‌ های IoT مبتنی بر هوش مصنوعی به بخش بازاریابی شرکت ها کمک می‌ کنند تا در مورد بازار تحقیق، و کمپین‌های بازاریابی کارآمدتری ایجاد کنند. این راه حل ها می توانند با توجه به تحلیل روندهای غالب در آینده پیاده سازی شوند. بنابراین، بازاریابان می توانند برند خود را با موفقیت بیشتری تبلیغ کنند. علاوه بر این، تجزیه و تحلیل قابل پیش بینی در حوزه‌های تولید و تدارکات نیز ارزشمند است.

 • ایده‌های استفاده از اینترنت اشیاء

  تجربه مشتری شخصی سازی شده.
  آیا می خواهید همه چیز را در مورد پایگاه مشتری خود بدانید؟ اینترنت اشیاء داده ها را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کند تا همیشه بتوانید تحلیل عمیقی از بازار خود داشته باشید. بنابراین، شرکت شما می تواند یک تجربه شخصی سازی شده به مشتریانتان ارائه دهد و خدمات آنلاین شما را کاربر پسند کند. راضی بودن مشتریان به معنای کسب درآمد ثابت است.

 • ایده‌های استفاده از اینترنت اشیاء

  سطوح امنیتی بالاتر.
  سیستم های هشدار و دوربین های هوشمند ایمنی را تضمین می کنند و تمام اقدامات امنیتی را می توان بلافاصله اعمال کرد. دوربین‌های هوشمند می‌توانند چهره‌ها را شناسایی کنند، در صورت وجود فعالیت‌های مشکوک هشدار ارسال کنند و همچنین به جلوگیری از سرقت توسط کارمندان نیز کمک کنند.

 • ایده‌های استفاده از اینترنت اشیاء

  بهره وری بهبود یافته.
  اینترنت اشیاء امکان اتوماسیون بسیاری از کارهای تکراری را فراهم می کند و در حالی که دستگاه های هوشمند وظایف معمول خود را با دقت و کارآمدی بیشتری انجام می دهند، به افراد اجازه می دهد روی کارهای خلاقانه تری تمرکز کنند. کارمندان می توانند از راه دور و تنها با استفاده از لپ تاپ یا تلفن هوشمند خود کار کنند.

ایده‌های استفاده از اینترنت اشیاء

اینترنت اشیا چگونه آینده را شکل می دهد؟

چرا وجود اینترنت اشیاء برای ما حیاتی است؟ اینترنت اشیا، دستگاه های کوچک و تقریبا نامرئی را در اختیار کاربران قرار می دهد که زندگی آنها را آسان تر می کنند.

با این حال، جدای از دستگاه هایی که عملکرد مناسبی دارند، داشتن نرم افزار قابل اعتماد برای پر کردن شکاف بین دستگاه و کاربر نیز ضروری است. این نرم افزار به تعامل با دستگاه و تنظیم فرآیند اتوماسیون کمک می کند.

به عنوان یک قاعده کلی، دستگاه ها با نرم افزار اختصاصی که از قبل نصب شده اند فروخته می شوند. با این حال، در برخی موارد، لازم است یک تیم توسعه دهنده استخدام کنید که ایده های کسب و کار اینترنت اشیا شما را به واقعیت تبدیل کند.

آینده اینترنت اشیاء باید مردم را از انجام وظایف غیر ضروری نجات دهد. اینترنت اشیاء فقط در صورت درخواست یا زمانی که اطلاعات مهمی برای کاربران در دسترس باشد (مانند « تعویض باتری خودرو» یا « حمله بدافزار به شبکه») اعلان‌های خود را ارسال می‌ کند.

مطالعه بیشتر:      ایده های هوش مصنوعی برای استارتاپ ها و فرصت های تجاری

موارد استفاده از اینترنت اشیا در کسب و کارها

اینترنت اشیاء بسیاری از حوزه ها و بخش های کسب و کارها را تغییر داده و متحول کرده است. اینترنت اشیاء حتی می تواند جان انسان ها (در صورت استفاده در بخش بهداشت و درمان) و جان حیوانات (در کشاورزی) را نجات دهد. اما بیایید نگاه عمیق ‌تری به تمام حوزه های اصلی استفاده از اینترنت اشیاء داشته باشیم.

اینترنت اشیاء در بهداشت و درمان

ایده های استفاده از اینترنت اشیاء بدون شک شامل بخش مراقبت های بهداشتی هم می شود زیرا این حوزه برای کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است. دستگاه‌ های IoT امکان کاهش هزینه ‌های مراقبت‌ های بهداشتی، افزایش رضایت بیماران، ادغام روش‌ های تشخیص و پیشگیری جدید و بهبود کارایی درمان را فراهم می ‌کنند.

مؤسسات پزشکی می توانند بخش تجهیزات و مشارکت کارکنان را کنترل کنند. موارد استفاده از اینترنت اشیاء در حوزه مراقبت های بهداشتی شامل نظارت از راه دور، دستگاه های پوشیدنی (پیس میکرهای هوشمند، مچ بند و غیره)، ردیابی دارایی ها (کنترل دفیبریلاتورها و سایر تجهیزات) می شود.

مطالعه بیشتر:      ترفندهای طراحی اپلیکیشن پزشکی و مراقبت های بهداشتی

اینترنت اشیاء در خرده فروشی

بخش خرده فروشی در حال حاضر به طور فعال از اینترنت اشیاء استفاده می کند، بنابراین هدف اصلی آن برآورده کردن تمام خواسته های مشتریان و ارائه خدمات با کیفیت بالا به آنها است. با توجه به فناوری‌ های هوش مصنوعی و داده‌ های کلان، اینترنت اشیاء در خرده‌فروشی، آرایه‌های وسیعی از داده‌ها را تجزیه و تحلیل می‌کند و از تجزیه و تحلیل خود برای پیش ‌بینی محصولاتی که مشتریان بعدها خریداری خواهند کرد، استفاده می‌ کند.

همچنین، بهبود تجزیه و تحلیل داده‌ها به دلیل استفاده از 5G و Edge Computing (فناوری جدیدی که پردازش داده‌ها را تسریع می‌کند) امکان‌پذیر شده است.  

اینترنت اشیاء در کشاورزی

اینترنت اشیاء در کشاورزی

طبق اطلاعات Business Insider Intelligence، تعداد دستگاه های یکپارچه استفاده کننده از اینترنت اشیاء در کشاورزی تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۷۵ میلیون مورد رسیده است. کشاورزی بخشی است که بدون شک باید اینترنت اشیا در آن اعمال شود زیرا رشد جمعیت ممکن است منجر به کمبود غذا شود. اینترنت اشیاء به کاهش هزینه های کشت محصول و افزایش بازده آنها کمک می کند.

دستگاه های اینترنت اشیاء در کشاورزی شامل فناوری رباتیک، هواپیماهای بدون سرنشین، تجهیزات خودکار برای آبیاری، حسگرهای مخصوص حیوانات برای نظارت بر وضعیت سلامتی آنها و غیره می شود. بنابراین، اینترنت اشیاء داده های دقیق تری را در اختیار کشاورزان قرار می دهد و به آنها اجازه می دهد همه چیز را به درستی کنترل کنند. علاوه بر این، گلخانه های هوشمند نیز می توانند گیاهان را از نوسانات دما محافظت کنند.

اینترنت اشیا در خانه

ما نمی توانیم قابلیت های کاربردی اینترنت اشیاء در خانه را نادیده بگیریم. قفل‌های هوشمند به ساکنین اجازه می‌دهند در را از راه دور باز یا بسته کنند. مسواک ‌های هوشمند اطلاعات مربوط به سلامت دهان و دندان را به دندان‌پزشک ارسال می‌کنند. آشپزخانه های هوشمند می توانند لوازم خانگی را روشن یا خاموش کنند. کنترل هوشمند دما نیز با اینترنت اشیاء امکان پذیر است. در واقع، استفاده های اینترنت اشیاء در خانه بی حد و حصر است. همه چیز به ایده ها و طرح های تجاری شما بستگی دارد.

اینترنت اشیاء در تولید

بخش تولید نیاز به کنترل دائمی دارد. ناتوانی در کنترل ممکن است منجر به مشکلات مالی جدی شود. علاوه بر این، نگهداری نادرست از تجهیزات باعث عواقب شدیدی برای سلامتی و زندگی افراد می شود. بنابراین IoT برای نظارت بر تمامی عملیات های حیاتی و اطلاع متخصصان در صورت بروز مشکل استفاده می شود.

اینترنت اشیاء در حوزه تولید، کار نظارت و فعالیت از راه دور را انجام می دهد تا تشخیص دهد که آیا ماشین ها به درستی کار می کنند یا خیر. در صورت شناسایی مشکلات، بخش نگهداری و توابع مدیریت دارایی هوشمند، به کارمندان در مورد خرابی ‌های احتمالی برای جلوگیری از هرگونه نقص فنی گزارش می‌دهند. سنسورهای هوشمند نصب شده در کارخانه‌های تولیدی باعث می‌شود این فرآیند سریع تر و کارآمدتر شود.

اینترنت اشیاء در بانکداری

فناوری IoT امکان جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل آرایه ‌های بزرگی از داده ها در بخش بانکی را فراهم می‌کند. بانک‌ ها درباره مشتریان خود که داده‌ها را از دستگاه ‌های ادغام شده با اینترنت اشیاء دریافت می‌کنند اطلاعات بیشتری کسب خواهند کرد و این امر به آنها کمک می‌ کند تا کیفیت خدمات را بهبود بخشند، استراتژی محصول خود را تغییر دهند و تصمیم‌های درستی را در بحث سرمایه‌گذاری بگیرند.

به عنوان مثال، اطلاعات جمع آوری شده می توانند توسط بانک ها برای ترسیم ریسک اعتباری فردی مورد استفاده قرار گیرد. همچنین، این اطلاعات به بانک ها این امکان را می دهد که رویکردی شخصی برای هر مشتری پیدا کنند و وفاداری آنها را افزایش دهند. تجربه مشتری شخصی سازی شده اولویت هر کسب و کاری است.

دستگاه های اینترنت اشیاء نصب شده در بانک ها تشخیص مشتری در هنگام ورود به بانک را ممکن می سازد. کارمندان می توانند برای هر مشتری آماده شوند و اطلاعات هیجان انگیزی را در اختیار آنها بگذارند.

ایده‌های استفاده از اینترنت اشیاء

مطالعه بیشتر:       راهنمای طراحی اپلیکیشن برای کسب و کار

اگر ایده ای برای یک استارتاپ اینترنت اشیاء دارید چه باید بکنید؟

فناوری اینترنت اشیاء دارای ویژگی‌ ها و جنبه ‌های بسیاری است که نمی‌توان آنها را در یک مقاله توصیف کرد. این فناوری متدهای کاربردی متعددی دارد، بنابراین اگر می‌خواهید برخی از فرآیندهای تجاری خود را خودکار کنید، باید دقیق و کارآمد باشند و فقط هم آن را با یک تیم توسعه نرم‌افزار اینترنت اشیاء در میان بگذارید.

اگر از قبل ایده خود را برای توسعه یک پروژه اینترنت اشیاء مشخص کرده اید، وقت آن رسیده که شرکت پیشگامان دامنه فناوری را برای اجرا انتخاب کنید و برنامه های توسعه خود را در اختیار متخصصان ما قرار دهید. ما یک NDA (توافقنامه عدم افشا) با شما امضا می کنیم، بنابراین پروژه شما محرمانه خواهد بود. زمان شروع فرارسیده است!

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درمورد اپلیکیشن و سایت و دریافت مشاوره رایگان ، اطلاعات تماس خود را وارد کنید.

درخواست مشاوره    تماس تلفنی  

divider
divider

محصولات مرتبط

⚡ طراحی و پیاده سازی انواع اپلیکیشن اندروید، iOS، وب اپلیکیشن و PWA ✒️ برنامه نویسی سفارشی با متدهای جدید ✒️ طراحی بصورت cross-platform ✒️ قابل انتشار بر روی تمامی مارکت های نرم افزاری معتبر مانند گوگل پلی و اپ استور ✒️ بروزرسانی سریع و آسان ✒️ سیستم مدیریت آسان و پیشرفته ◀️ مشاوره رایگان + یکسال پشتیبانی رایگان
ادامه
✍️ چرا شرکت طراحی سایت پیشگامان دامنه فناوری ؟ ☰ 15 سال سابقه فعالیت + بیش از 500 مشتری ☰ پیاده سازی طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای اختصاصی ☰ مدیریت سریع و آسان سایت بدون نیاز به داشتن دانش فنی ☰ تحویل سریع + قیمت مناسب + بهینه سازی و سئو اولیه ☰ قابلیت نمایش بر روی موبایل (ریسپانسیو) ☰ دوره های آموزش سئو و بازاریابی دیجیتال اولیه رایگان ☎️ جهت مشاوره با ما تماس بگیرید
ادامه
طراحی اپلیکیشن فروشگاهی ✏️ طراحی کاملا سفارشی با کدنویسی اختصاصی ✏️ رابط کاربری UI/UX اختصاصی ✏️ پنل مدیریت پیشرفته ✏️ دارای نسخه اندروید، iOS و وب اپلیکیشن ✏️ دارای کیف پول و اتصال به انواع درگاه‌های بانکی ✏️ امکان بارگزاری در استورهای نرم افزاری مانند گوگل پلی و بازار ✏️ مدیریت یکپارچه اپلیکیشن و سایت ✏️ امکان اخذ نماد اعتماد ☎️ جهت مشاوره با ما تماس بگیرید
ادامه

ثبت نظر