لینک سازی PBN چیست ؟

لینک سازی PBN چیست ؟

شبکه وبلاگ خصوصی (PBN) یک راه دیگر برای ساخت backlinks است و نوعی سئو کلاه سیاه محسوب می شود ، ساخت بک لینک های PBN توسط افراد کاملا حرفه ای انجام می شود و هزینه ساخت زیادی را ممکن است داشته باشد و اشتباه در ساخت آن ممکن است باعث جریمه سایت شما شود . لینک سازی شبکه ای یا تکنیک PBN یکی از روش های کلاه سیاه و بعضا کلاه خاکستری سئو خارجی و از متدهای لینک سازی می باشد. لینک سازی شبکه ای اگر به صورت صحیح پیاده سازی شود، تاثیر فوق العاده زیادی در سئو خارجی سایت شما خواهد داشت. تکنیک PBN اگرچه سخت و زمان بر است اما می توان از آن به عنوان یک منبع همیشگی به منظور لینک سازی استفاده کرد.

لینک سازی شبکه ای و تکنیک PBN

شبکه وبلاگ خصوصی (PBN) یک راه دیگر برای ساخت backlinks است و نوعی سئو کلاه سیاه محسوب می شود ، ساخت بک لینک های PBN توسط افراد کاملا حرفه ای انجام می شود و هزینه ساخت زیادی را ممکن است داشته باشد و اشتباه در ساخت آن ممکن است باعث جریمه سایت شما شود .

لینک سازی شبکه ای یا تکنیک PBN یکی از روش های کلاه سیاه و بعضا کلاه خاکستری سئو خارجی و از متدهای لینک سازی می باشد. لینک سازی شبکه ای اگر به صورت صحیح پیاده سازی شود، تاثیر فوق العاده زیادی در سئو خارجی سایت شما خواهد داشت. تکنیک PBN اگرچه سخت و زمان بر است اما می توان از آن به عنوان یک منبع همیشگی به منظور لینک سازی استفاده کرد.

لینک سازی شبکه خصوصی یا تکنیک PBN چیست؟

PBN یا Private Blog Network به معنای شبکه ای از وبسایت های با ارزش است که به منظور لینک سازی برای وبسایت هدف (وب سایتهاو فروشگاه های اینترنتی که می خواهیم رتبه آن را بهبود ببخشیم) ایجاد می شود. درواقع در لینک سازی شبکه ای یا تکنیک PBN ما تعدادی از وبسایت های با ارزش (به فرض با دامین آتوریتی بالا) را بصورت شبکه ای و در ارتباط با یکدیگر در اختیار داریم و از آنها استفاده می کنیم تا رتبه سایت هدف خودمان را در گوگل افزایش دهیم.

در لینک سازی شبکه ای یا تکنیک PBN شما تعدادی وبلاگ یا سایت ایجاد می کنید و شروع می کنید ارزش و آتوریتی آنها را با یکدیگر افزایش بدهید. پس از اینکه ارزش این وبسایت ها و وبلاگ ها بالا رفت و به آتوریتی های بالایی رسیدند، می توانید هر مقدار که بخواهید، از این سایت ها و وبلاگ ها به سایت هدف و مقصد اصلی خودتان لینک بدهید .

این تکنیک در سال ۲۰۱۴ از سوی گوگل به عنوان یک تکنیک کلاه سیاه شناخته شد و جریمه هایی مانند پنالتی گوگل! را به دنبال خواهد داشت. بنابراین باید توجه کنید که خیلی محتاطانه از این تکنیک استفاده کنید وگرنه می تواند سبب جریمه شدن از سوی گوگل شود و جبران این جریمه ها کار دشواری خواهد بود.

روش های اجرای لینک سازی شبکه ای و تکنیک PBN

همانطور که گفتیم، اجرای تکنیک PBN نیازمند دقت و ظرافت است. چراکه این تکنیک رسما کلاه سیاه معرفی شده است و پنالتی گوگل را به دنبال دارد. اما همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد، این تکنیک می تواند کلاه خاکستری نیز باشد.

برای اجرای لینک سازی شبکه ای ، ۲ راهکار وجود دارد که اگر بخواهیم بطور مختصر توضیح دهیم عبارتند از :

  • اجرای لینک سازی شبکه ای در سایت ها و وبلاگ هایی که متعلق به خودتان است.
  • اجرای لینک سازی شبکه ای در سایت هایی که متعلق به دیگران است.

هر کدام از این متدها مزایا و معایبی دارند که باید به آنها توجه کرد.

از مزایای روش اول این است که شما صاحب یک PBN شخصی و ۱۰۰% متعلق به خودتان هستید و هیچ محدودیتی در لینک گرفتن و یا امور دیگر ندارید. اما از معایب آن این است که این تکنیک کاملا کلاه سیاه است و اگر دقت نکنید ممکن است جریمه های سنگینی از سوی گوگل به سمت شما روانه شود!

از مزایای روش دوم این است که دیگر لازم نیست سیستم را از ابتدا ایجاد کنید و می توانید از شبکه دیگران استفاده کنید و آنرا مدیریت کنید . درواقع شما در شبکه خصوصی دیگران ، سایت خود را می سازید که هم ساده تر است و به زمان و انرژی کمتری نیاز دارد و هم کلاه خاکستری است و امنیت بیشتری دارد! اما یکی از مهمترین معایب آن، محدودیت است! شما در سایت های دیگران نمی توانید به راحتی عمل کنید و هر مقدار که می خواهید لینک بگیرید و ملزم به رعایت قوانین سایت مذکور هستید.

لینک سازی   PBN در یک نگاه :

لینک سازی شبکه ای یا تکنیک PBN یک تکنیک لینک سازی کلاه سیاه / خاکستری است.

PBN به معنای شبکه ای از وبسایت های با ارزش است که به منظور لینک سازی برای وبسایت هدف ایجاد می گردد.

در تکنیک PBN شما شبکه ای از وبسایت ها با آتوریتی بالا را ایجاد می کنید و می توانید از تمامی آنها به وبسایت خود لینک بدهید.

 

در صورت تمایل به تماس توسط کارشناسان ما لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود 

divider divider

ثبت نظر