ایده های هوش مصنوعی برای استارتاپ ها و فرصت های تجاری ✔️

کسب و کارها از فرصت‌های ایجاد شده توسط هوش مصنوعی برای دستیابی به شفافیت، کارایی و خلاقیت استفاده می‌کنند تا ضمن حفظ موقعیت خود در بازار، بر روند موجود سوار شوند. علاوه بر این، استفاده از هوش مصنوعی در کسب و کار یک مزیت رقابتی محسوب می شود. در این مقاله، ما برخی از ایده های ارزشمند در زمینه پروژه های هوش مصنوعی را تجزیه و تحلیل خواهیم کرد. مثال‌های ارائه‌ شده به شما می گویند که چگونه هوش مصنوعی در حال حاضر همراه با یادگیری ماشینی در دنیای تجارت مورد استفاده قرار می‌گیرد و خواهد گرفت.

ایده های هوش مصنوعی برای استارتاپ ها و فرصت های تجاری

کسب و کارها از فرصت‌های ایجاد شده توسط هوش مصنوعی برای دستیابی به شفافیت، کارایی و خلاقیت استفاده می‌کنند تا ضمن حفظ موقعیت خود در بازار، بر روند موجود سوار شوند. علاوه بر این، استفاده از هوش مصنوعی در کسب و کار یک مزیت رقابتی محسوب می شود.

در این مقاله، ما برخی از ایده های ارزشمند در زمینه پروژه های هوش مصنوعی را تجزیه و تحلیل خواهیم کرد. مثال‌های ارائه‌ شده به شما می گویند که چگونه هوش مصنوعی در حال حاضر همراه با یادگیری ماشینی در دنیای تجارت مورد استفاده قرار می‌گیرد و خواهد گرفت.

هوش مصنوعی چگونه بر کسب و کارها تاثیر می گذارد؟

برای بسیاری از مشاغل، هوش مصنوعی (AI) فرصتی در جهت کاهش هزینه های عملیاتی، افزایش کارایی، افزایش درآمد و بهبود تجربه مشتری است، حتی استارتاپ ها نیز با هوش مصنوعی می‌توانند فرصت های بزرگی را به دست آورند.

با ادغام مناسب کسب و کار خود با فناوری هوش مصنوعی، توانایی های زیر را می توانید به دست آورید:

⚫ صرفه جویی در زمان و هزینه با اتوماسیون و بهینه سازی فرآیندها و وظایف معمول؛
⚫ افزایش بهره وری و عملکرد؛
⚫ ارائه پیش بینی های تجاری بر اساس خروجی های فناوری هوش مصنوعی؛
⚫ پیش بینی اولویت های مشتری و ارائه تجربه شخصی؛
⚫ ایجاد راهبردهای با کیفیت و رشد پایگاه مشتری؛
⚫ به حداکثر رساندن فرصت های فروش؛

بسیاری از صاحبان مشاغل معتقدند هوش مصنوعی این قدرت را دارد که تقریباً همه چیز را در مورد نحوه انجام تجارت تغییر دهد. هوش مصنوعی می تواند تا سال ۲۰۳۰ تا ۷/۱۵ تریلیون دلار به اقتصاد جهانی کمک کند. برای اینکه در مسیر رشد با هوش مصنوعی قرار بگیریم، باید ایده های این حوزه و تغییراتی که به ارمغان می آورد را تجزیه و تحلیل کنیم.

فرصت های ایجاد شده توسط هوش مصنوعی برای کسب وکارها

مطالعه بیشتر:       راهنمای طراحی اپلیکیشن برای کسب و کار

فرصت های ایجاد شده توسط هوش مصنوعی برای کسب وکارها

ایده‌های هوش مصنوعی الهام بخش بسیاری از شرکت‌ ها بوده و باعث شده آنها ارزش خود را به مؤثرترین شکل به مشتری انتقال دهند. هوش مصنوعی هزینه های کلی یک کسب و کار و هزینه های سربار آن را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. اما از چه طریقی؟ هوش مصنوعی به طور خودکار سؤالات یا شکایات مشتریان را شناسایی می کند و بدون دخالت انسانی به آنها پاسخ می دهد. به عنوان مثال، در صنعت فناوری اطلاعات، سیستم های مبتنی بر هوش مصنوعی در ۲ مرحله به ما کمک می کنند: ایجاد و بکارگیری.

⚪ در مرحله ایجاد: هوش مصنوعی به طراحان و توسعه دهندگان در طول فرآیند توسعه محصول کمک می کند.
⚪ در مرحله بکارگیری: همانطور که مردم از محصول استفاده می کنند، هوش مصنوعی با شخصی سازی، طراحی پیش بینی شده، واقعیت افزوده، رابط های صمعی بصری در کامپیوتر و موارد دیگر تجربیات کاربر را به طور گسترده بهبود می بخشد.

هوش مصنوعی فرصتی عالی برای تحول در حوزه دیجیتال ایجاد کرده است. اگر به درستی از هوش مصنوعی استفاده شود، مشاغل حذف نمی شوند بلکه ارتقا پیدا می کنند. هوش مصنوعی می تواند برخی از وظایف تکراری را حذف کند و به شرکت ها در خلاقیت خود آزادی عمل دهد. حوزه هوش مصنوعی یک موقعیت بکر محسوب می شود. بیایید بررسی کنیم که این حوزه تاکنون چه تغییراتی برای ما ایجاد کرده است.

ایده های تجاری هوش مصنوعی

مطالعه بیشتر:       ترندهای توسعه وب و جدیدترین زیرساخت‌های فناوری وب در سال ۲۰۲۳

ایده های تجاری هوش مصنوعی  

همانطور که ممکن است بدانید، هوش مصنوعی تأثیر زیادی بر تجارت داشته و فرصت های زیادی را در آن فراهم کرده است. در اینجا چند نمونه از ایده های تجاری هوش مصنوعی در حوزه های مختلف آورده شده است.

برنامه های مراقبت های بهداشتی

امروزه ایده های هوش مصنوعی به طور گسترده در پزشکی مدرن استفاده می شوند. با کمک هوش مصنوعی، مدیریت سوابق پزشکی بیمار و سایر داده های مرتبط آسان تر می شود. هوش مصنوعی این داده ها را ذخیره، پردازش و فهرست بندی، و همچنین دسترسی آسان به آنها را در هر زمانی تضمین می کند.  

Сyclica با ترکیب ریشه های خود در هوش مصنوعی (AI) و بیوفیزیک پروتئین ها با یک مدل تجاری نوآورانه، در زمینه تمرکززدایی کشف داروهای جدید کمک می کند. متخصصان در Сyclica تعداد سیگنال های قابل پیش‌بینی را با موتورهای هوش مصنوعی خلاقانه مانند MatchMaker™ و POEM™ به حداکثر می رسانند.

یکی دیگر از پروژه های هوش مصنوعی مستقر در ایالات متحده برای کشف داروهای جدید، Atomwise نام دارد. این نرم افزار داده های دارویی موجود را تجزیه و تحلیل کرده و محتوای آن را مطالعه می کند. با استفاده از Atomwise، بیمارستان ها می توانند راه هایی را برای اصلاح داروهای موجود و تولید انواع جدیدی از داروها برای درمان بیماری های مختلف بیابند.

خدمات فناوری اطلاعات و برنامه های امنیتی

رشد شدید دنیای دیجیتال موجب حملات سایبری و هک داده ها شده است. یکی از موثرترین و خلاقانه ترین راه‌ها برای مقابله با هک، پیاده‌سازی هوش مصنوعی در راه‌حل‌های فناوری اطلاعات، امنیت و سایر خدمات این حوزه است. بیایید نگاهی به ایده های تجاری هوش مصنوعی در این زمینه بیندازیم.

AI2 یک پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی است که توسط آزمایشگاه علوم کامپیوتر MIT، الگوی X و آزمایشگاه هوش مصنوعی (CSAIL) توسعه یافته است. این پلتفرم قرار است حملات سایبری را در قالب مدل‌سازی متنی پیش‌بینی کند.

ForAllSecure یک استارتاپ هوش مصنوعی است که در پیتسبورگ، ایالات متحده آمریکا راه اندازی و مستقر شده است. این نرم افزار می تواند باگ ها را پیدا کند و مشخص کند که آیا سواستفاده از آنها ممکن است یا خیر. باگ ها منجر به نتایج غیرمنتظره می شوند و رفتاری را ایجاد می کنند که باعث نقض جدی امنیت می شود. ForAllSecure برای حفاظت از مشتریان خود در برابر هک ها و حملات مختلف، یک اپلیکیشن دقیق و تست کامپیوتری در اختیار آنها قرار می دهد.

مطالعه بیشتر:      ایده‌های استفاده از اینترنت اشیاء و فرصت‌ های تجاری آن

برنامه های مشتری محور

هوش مصنوعی مشتری محور برای پاسخ خودکار به سوالات رایج مشتریان ایجاد شده است. علاوه بر این، هوش مصنوعی به تعیین گروه بازاری که مشتریان خاص به آن تعلق دارند نیز کمک می کند.

در آینده نزدیک، هوش مصنوعی مشتری محور حتی می تواند با مشتریان تماس بگیرد تا در هر بخش از فعالیت آنها به مشکلاتشان رسیدگی کند. در حال حاضر، چت ‌بات‌ هایی وجود دارند که می‌توانند به سؤالات ساده پاسخ دهند و محصولات یا خدمات مرتبط را بر اساس پاسخ‌ها و علایق مشتریان ارائه دهند.

ایده های استفاده از هوش مصنوعی در برنامه های مشتری محور

Hipmunk پلتفرمی است که برای جستجوی سفر های مختلف استفاده می شود. Hipmunk برای کمک به افراد در جستجو و رزرو آسان ‌تر، چت بات هایی را ایجاد کرده که می‌توان آنها را به راحتی با Facebook، Slack یا Skype ادغام کرد.

ItsAlive یک استارتاپ فرانسوی است که به عنوان یکی از بهترین چت بات های هوش مصنوعی برای فیس بوک مسنجر در نظر گرفته می شود. ItsAlive به کسب‌وکارها کمک می ‌کند تا با شناسایی کلمات کلیدی در فیس‌بوک مسنجر و پاسخ دادن به مشتریان از طریق این چت بات ها، زمان پاسخگویی به پرسش‌های متداول را کاهش دهند.

برنامه های صرفه جویی در انرژی و هزینه ها

هدف استفاده از هوش مصنوعی در این دو حوزه کاهش مصرف انرژی و هزینه عملیات های مالی است. بیایید به این ایده های کاربردی نگاهی بیاندازیم.

Digit یک استارتاپ هوش مصنوعی است که به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند تا پس‌انداز خود را بر اساس عادات و اهداف شخصی خود از طریق یک اپلیکیشن در تلفن همراه بهینه کنند. این اپلیکیشن فاکتورهای مختلفی مانند درآمد ماهیانه، موجودی فعلی و خرج و مخارج روتین را تجزیه و تحلیل می کند. در نتیجه، کاربران یک طرح پیشنهادی برای انتقال پول به حساب پس انداز دریافت می کنند.

آزمایشگاه Invenia تیمی از دانشمندان است که یادگیری ماشینی را برای صرفه جویی در انرژی پیاده سازی می کنند. آنها روی تحقیقات بنیادی با تمرکز بر هوش مصنوعی، پیش‌بینی سری‌ های زمانی و تصمیم‌گیری کار می‌کنند.

مطالعه بیشتر:       ۱۵ ایده محبوب برای اپلیکیشن های مبتنی بر موقعیت مکانی

اپلیکیشن های کاریابی

هوش مصنوعی به کارفرمایان کمک می‌ کند تا از فرآیندهای تکراری اجتناب کنند و با گزینه های نهایی تعامل مؤثری داشته باشند. هوش مصنوعی در استخدام به معنای ارائه فرآیندهای پشتیبان خودکار، مرتب‌سازی سریع‌تر رزومه و پایش فشرده متقاضیان است.

XOR یک دستیار استخدام مبتنی بر هوش مصنوعی است برای شرکت هایی در زمینه فناوری، خرده فروشی، مراقبت های بهداشتی و رستوران ها کار می کند. XOR چت بات ها را برای تعامل با متقاضیان و متقاضیان پیاده سازی می کند. فرآیند درخواست را سریع تر و موثرتر می کند و در عین حال نرخ بیکاری را کاهش می دهد.

Restless Bandit یک پلتفرم استخدام است که از یک ربات هوشمند برای ارتباط با افراد واجد شرایط استفاده می کند. Restless Bandit الگوریتمی را حول میلیون‌ها رزومه، پروفایل متقاضیان و توضیح شغل مورد نظر ایجاد می‌کند تا از کشف نامزدهای برتر اطمینان حاصل شود.

اپلیکیشن های حوزه نشر و نویسندگی

برای نویسندگان و ناشران، هوش مصنوعی به تولید محتوای عالی و یافتن خواننده ای که بیشتر از همه به آن نیاز داشته باشد، کمک می کند. استفاده از هوش مصنوعی در پروژه های زیر به حوزه های گفته شده کمک کرده است.

Yseop نرم افزاری است که داده های ساختاریافته را به توصیه های هوشمندانه در زبان طبیعی تبدیل می کند. Yseop گزارش های مالی، خلاصه مطالب، اسناد بازاریابی و موارد دیگر را به چندین زبان از جمله انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی و آلمانی می نویسد.

Boomtrain که توسط Zeta Global خریداری شده یک پلتفرم بازاریابی مبتنی بر هوش مصنوعی است که در هر حوزه کاربردی به طور مرتبط با کاربران تعامل دارد و این تعامل را به مرور افزایش می دهد.

کسب و کارهای موفقی که از هوش مصنوعی استفاده کرده اند

شرکت Roam Analytics که در ایالات متحده مستقر است، یک پلتفرم هوش مصنوعی برای صنعت مراقبت های بهداشتی ایجاد کرده که از پردازش زبان طبیعی (NLP) استفاده می کند. این پلتفرم محتوای سوابق پزشکی الکترونیکی بیماران را تقویت و تجزیه و تحلیل می کند. Roam analytics ابزارهای هوش مصنوعی دیگری هم برای تجزیه و تحلیل و ذخیره داده ها دارد، به همین دلیل است که به طور گسترده در بیمارستان های ایالات متحده و اروپا استفاده می شود.

H2O.ai یک شرکت نرم‌افزاری اوپن سورس است که بر ادغام هوش مصنوعی با شرکت‌ها تمرکز دارد. این شرکت در رتبه‌بندی سالانه AI 100 CB Insights در بین ۱۰۰ استارت‌آپ آینده‌دار هوش مصنوعی در جهان قرار گرفت.

LivePerson ارتباط افراد با برندها را تغییر می دهد. برندهای پیشرو مانند Citibank، HSBC، Orange، و The Home Depot از راه حل های تجارت گفتگو محور برای هماهنگی بین انسان و هوش مصنوعی استفاده می کنند. در نتیجه، این شرکت ها رابطه سودمندی را با میلیون ها مصرف کننده خود ایجاد کرده اند.

Graphcore یک شرکت ارائه سیستم های سخت افزاری است که یک پردازنده جدید به نام واحد پردازش اطلاعات هوشمند (IPU) تولید کرده است. معماری منحصر به فرد IPU به این معنی است که توسعه دهندگان می توانند مدل های یادگیری ماشینی فعلی را سریع تر اجرا کنند.

روی سودآوری کسب و کار خود سرمایه گذاری کنید

هدف این مقاله ارائه نمونه‌هایی از فرصت های هوش مصنوعی موجود برای بکارگیری یا سرمایه‌گذاری است. هوش مصنوعی در بخش مراقبت‌های بهداشتی، بازاریابی و فروش، بخش مالی و غیره فرصت‌های زیادی را برای شما به ارمغان آورده است. استفاده استارتاپ از هوش مصنوعی برای آنها از لحاظ مالی هم منطقی است.

تیم ما می تواند از ایده های تجاری هوش مصنوعی شما حمایت و در جهت تحقق آنها کمکتان کند. اگر به دنبال یک شریک قابل اعتماد برای شروع سفر خود در دنیای هوش مصنوعی هستید، شرکت پیشگامان دامنه فناوری بهترین انتخاب برای شما است. با ما در تماس باشید.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درمورد اپلیکیشن و سایت و دریافت مشاوره رایگان ، اطلاعات تماس خود را وارد کنید.

درخواست مشاوره    تماس تلفنی  

divider
divider

محصولات مرتبط

⚡ طراحی و پیاده سازی انواع اپلیکیشن اندروید، iOS، وب اپلیکیشن و PWA ✒️ برنامه نویسی سفارشی با متدهای جدید ✒️ طراحی بصورت cross-platform ✒️ قابل انتشار بر روی تمامی مارکت های نرم افزاری معتبر مانند گوگل پلی و اپ استور ✒️ بروزرسانی سریع و آسان ✒️ سیستم مدیریت آسان و پیشرفته ◀️ مشاوره رایگان + یکسال پشتیبانی رایگان ☎️ جهت مشاوره با ما تماس بگیرید
ادامه
✔️ طراحی اپلیکیشن فروشگاهی ✏️ طراحی کاملا سفارشی ✏️ مدیریت سریع و آسان ✏️ دارای نسخه اندروید، iOS و وب اپلیکیشن ✏️ قیمت مناسب و تحویل سریع ✏️ اتصال به انواع درگاه‌های بانکی ✏️ امکان بارگزاری در استورهای نرم افزاری مانند گوگل پلی و بازار ✏️ مدیریت یکپارچه اپلیکیشن و سایت ☎️ جهت مشاوره با ما تماس بگیرید
ادامه
⚙️ طراحی اپلیکیشن مارکت پلیس ✏️ امکان افزودن چندین فروشگاه ✏️مدیریت سریع و آسان سیستم ✏️دارای زیرساخت برنامه نویسی سریع و قدرتمند ✏️ امنیت بالای سیستم ✏️ ارائه بصورت اندروید و IOS ✏️ طراحی رابط کاربری اختصاصی ☎️ جهت مشاوره با ما تماس بگیرید
ادامه

ثبت نظر

ابراهیم اسماعیلی
ابراهیم اسماعیلی
چهارشنبه 16 فروردین 1402

عالی

admin picture
پاسخ مدیر به ابراهیم اسماعیلی
شنبه 19 فروردین 1402

ممنون دوست عزیز