حذف بک لینک های اسپم از سایت

حذف بک لینک های اسپم از سایت

یکی از مهمترین موارد سئو در سایت , سئو خارجی است . ممکن است به سایت شما بک لینک های زیادی داده شود که ممکن است باعث رشد و یا شکست وب سایت شما شود . گاهی اوقات ممکن است بصورت ناخواسته و یا توسط رقبا به شما بک لینک های مضر یا اسپم داده شود و باعث افت سایت شما گردد . بک لینک های خارجی توسط ابزار Search Console گوگل قابل مشاهده بوده و شما می توانید پس از شناسایی بک لینک های خارجی اسپم , آنها را به کمک ابزار Disavow گوگل ، از لیست لینک های سایتتان پاک کرده و از اثر مخرب آنها جلوگیری کنید. در این مقاله می خواهیم روش کامل کار با ابزار Disavow گوگل را به شما آموزش بدهیم پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

حذف بک لینک های اسپم از سایت

یکی از مهمترین موارد سئو در سایت , سئو خارجی است . ممکن است به سایت شما بک لینک های زیادی داده شود که ممکن است باعث رشد و یا شکست وب سایت شما شود . گاهی اوقات ممکن است بصورت ناخواسته و یا توسط رقبا به شما بک لینک های مضر یا اسپم داده شود و باعث افت سایت شما گردد .

این لینک های خارجی توسط ابزار Search Console گوگل قابل مشاهده بوده و شما می توانید بک لینک های خارجی اسپم شناسایی شده را به کمک ابزار Disavow گوگل ، از لیست لینک های سایتتان پاک کرده و از اثر مخرب آنها جلوگیری کنید.

از چه وب سایت هایی نباید لینک خارجی گرفته شود ؟

از وب سایت هایی که دارای امتیاز منفی بوده و یا اسپم هستند نباید لینک خارجی گرفت . گرفتن بک لینک از این سایت ها باعث می شود دامنه شما هم اسپم شود و در نتایج به شدت افت کنید . برای گرفتن بک لینک ما باید از سایت های دارای Domain Authority بالاتر اقدام به گرفتن بک لینک نماییم .

رابطه انکر تکست و بک لینک های اسپم

استفاده مناسب از انکر تکست ها می تواند نتایج ارزشمندی در سئو و بهینه سازی سایت شما داشته باشد اما اگر این انکرتکست ها بیش از حد تکرار گردد ممکن است باعث مجازات سایت شما از سمت گوگل گردد . شما برای استفاده درست از انکر تکست ها باید دارای دانش کافی در مورد سئو باشید و استفاده بهینه از آنها تاثیرات مثبتی را در سایت شما دارد . شناختن لینک های اسپم هم مهم و کاربردی است که می تواند به شما کمک کند که این امر بصورت تجربی بدست خواهد آمد .

اسپم از طریق لینک های کم قدرت

در ساختن بک لینک شما از وب سایت دیگر به سایت خود لینک میدهید اما یک لینک خوب باید از یک صفحه خوب در سایت دیگر به وب سایت شما باشد . اگر تفاوت بین Domain Authority و Page Authority بسیار زیاد باشد، می تواند نگران کننده باشد که این سیگنال قوی نیست.

اهمیت بک لینک قوی در سئو خارجی سایت

ممکن است سایت شما دارای سئو داخلی قوی باشد و محتوای ارزشمندی را در سایت خود قرار داده باشید , اما سایت شما در نتایج گوگل رشد چندانی ندارد !!!  علت این امر نداشتن بک لینک های قوی و مناسب یا بطور کلی نداشتن سئو خارجی است .

شما برای رشد سایت خود باید هم سئو داخلی و هم سئو خارجی را بصورت همزمان با هم رشد بدهید , یعنی علاوه بر نوشتن محتوای مناسب و سئو شده ، باید بک لینک های با کیفیتی برای سایت خود ایجاد کنید تا سایت شما به سرعت رشد کند و در نتایج ابتدایی گوگل ظاهر شود . بک لینک با کیفیت ،  بک لینک هایی هستند که از سایت های معتبر با Domain Authority و page Authority  بالا گرفته شوند.

بک لینک های اسپم چه لینک هایی هستند؟

بک لینک های با کیفیت از وب سایت های با کیفیت بدست می آیند و بلعکس آنها هم صادق است یعنی بک لینک های بی کیفیت و اسپم از سایت های بی کیفیت بدست می آیند , درواقع اگر از سایت های بی اعتبار ، تعداد زیاد و در زمان کوتاه ،  بک لینک دریافت کنید ، گوگل این لینک ها را به عنوان بک لینک های اسپم شناسایی کرده و شما را جریمه خواهد کرد و باعث افت شدید وب سایت شما خواهد شد !

توجه داشته باشید اگر تمایل به خرید بک لینک برای وب سایت خود دارید اقدام به خرید بک لینک های زیاد در یک بازه زمانی کوتاه نکنید زیرا  بک لینک هایی که به صورت یکجا و در یک بازه زمانی کوتاه به سایت شما اختصاص داده شوند، نشان دهنده فیک بودن و اسپم بودن آنها است , هر چند اگر آنها از وب سایت های باکیفیتی گرفته شده باشد .

ممکن است گاهی اوقات شما هیچ بک لینک مخرب و یا اسپمی خریداری نمی کنید و در هیچ سایت بی اعتباری برای خود بک لینک نمی سازید! اما رقبای شما زحمت این کار را برای شما می کشند! تا وب سایت شما دچار افت در نتایج شده و اسپم گردد . استفاده از ابزار Disavow گوگل به شما کمک خواهد کرد تا نگذارید چنین اتفاق ناگواری برای وبسایتتان بیافتد!

نحوه تشخیص بک لینک های مخرب

برای تشخیص بک لینک های اسپم و مخرب شما حتما باید برای سایت خود اکانت گوگل وبمستر تولز بسازید و اطلاعات سایت خود را در آنجا بررسی کنید . پس از اینکه سایت خود را به گوگل وبمستر تولز معرفی کردید، می توانید نسبت به شناسایی بک لینک های سایت خود اقدام کنید.

گام اول : در ساید بار گوگل سرچ کنسول ، بر روی مسیر زیر کلیک کنید  :

Search Traffic >> Links to your Site

حذف بک لینک اسپم

پس از کلیک بر روی این گزینه، صقحه ای مشابه شکل زیر برای شما نمایان می شود که در آن کل بک لینک های سایت شما را نشان می دهد :

 اکنون بر روی گزینه More در پایین لیست کلیک کرده تا تمامی لینک ها نمایش داده شود.

در صفحه جدید، گزینه ای مبنی بر دانلود لینک ها وجود دارد که باید آن را بزنید و تمامی لینک های سایتتان را بصورت یک فایل CSV (اکسل) دانلود کنید.

حذف بک لینک مضر

گام دوم : اکنون باید در این فایل دانلود شده جستجو کنید و ببینید کدام یک از لینک های ذکر شده اسپم هستند و کدام یک مفید هستند. این کار ممکن است اندکی زمان بر باشد اما ارزش بررسی کردن را دارد .

برای بررسی سایت های لیست شده شما می توانید از ابزار MOZ  برای تشخیص Domain Authority و page Authority  و همچنین امتیاز اسپم کمک بگیرید . پیشنهاد ما به شما افزودن افزونه MozBar  به مرورگرتان است , برای استفاده از این افزونه شما باید در سایت MOZ.com دارای اکانت باشید .

نحوه حذف بک لینک های اسپم به کمک ابزار Disavow گوگل

اکنون پس از اینکه تمامی بک لینک های سایت را مشاهده کردیم و بک لینک های مخرب آن را تشخیص دادیم، باید نسبت به حذف بک لینک های اسپم اقدام کنیم.

در این مرحله از ابزار Disavow گوگل کمک می گیریم که جزئی از امکانات گوگل سرچ کنسول است.

Disavow گوگل

قدم اول : یک فایل .txt ایجاد کنید و آن را باز کنید. در هر خط نام یک دامنه سایت را بنویسید. درواقع دامنه سایت های اسپمی که به شما لینک داده اند را در این فایل وارد می کنیم. اکنون یک فایل .txt داریم که در آن لیستی از سایت های اسپمر وجود دارد.

قدم دوم : در این مرحله باید این فایل .txt را در ابزار Disavow گوگل آپلود کنیم سپس بر روی Submit کلیک می کنید. درواقع به گوگل می فهمانیم که لینک های این سایت ها را در بک لینک های سایت من محسوب نکن! اکنون شما تمامی سایت های اسپمری را که به شما لینک داده بودند را به کمک ابزار Disavow گوگل، معرفی کردید و دیگر هیچ ارزش مثبت و منفی ای از این وبسایت ها به شما منتقل نمی شود.

حذف بک لینک اسپم

حذف بک لینک اسپم

نکته : ابزار Disavow گوگل در پنل گوگل وبمستر تولز و سرچ کنسول وجود ندارد. برای دسترسی به آن عبارت Google Disavow را سرچ کنید و روی لینک اول که مربوط به این ابزار است کلیک کنید.

چند نکته در استفاده از Google Disavow

هرچندوقت یکبار (حداقل ماهی یکبار) کل بک لینک های سایت خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که بک لینک اسپم و یا ناخواسته ای در لیست بک لینک هایتان وجود ندارد.

دامنه های اسپم را به دقت شناسایی کنید. زیرا اگر اشتباهی بک لینک های با کیفیت را پاک کنید، این کار دیگر برگشت پذیر نیست و اعتباری که بدست آورده بودید را از دست می دهید.

در صورت تمایل به تماس توسط کارشناسان ما لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود 

 نویسنده : علیرضا نوفرستی / کارشناس سئو و دیجیتال مارکتینگ

divider divider

ثبت نظر

محمد
محمد
جمعه 30 فروردین 1398

سلام. من برای سئو سایتم از بک لینک با متن مخفی (متن سفید برای حذف نشدن پست از انجمن) استفاده کردم و حالامشمول جریمه شدم وقتی میرم تو قسمت لینک هایی که به سایتم داده شده ،تو گوگل وبمستر ، لینکی که زدم رو بهم نشون نمیده که بتونم حذفش کنم تو انجمنی که لینک زدم هم امکانن حذف و ویرایش پست نیست. چیکار باید بکنم؟ ایا طول میکشه که گوگل وبمستز لینکی که باعث جریمه من شده رو بهم توی پنل نشون بده؟ چون بعضی لینک ها رو اصلا بهم نشون نمیده

admin picture
پاسخ مدیر به محمد
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398

یکی از معضلات استفاده از سئو کلاه خاکستری به روز شدن الگوریتم های موتور های جستجو میباشد بارها به این نکته اشاره کردیم در صورتی که برنامه ریزی بلند مدت برای کسب و کار خود دارید حتما از سئو ارگانیک استفاده نمایید و محتوا جدید ایجاد نمایید در زمان فعلی با توجه به اینکه لینکهای بارگذاری شده را ندارید و امکان حذف همه آنها را ندارید بایستی سعی کنید با ایجاد بار مثبت برای سایت خود از میزان نمره منفی بکاهید