حالت روح اینستاگرام shadowban چیست ؟

حالت روح اینستاگرام shadowban چیست ؟

حالت روح ( shadowban ) در اینستاگرام به حالتی گفته می شود که در آن کلیه فعالیت های مربط با اکانت متوقف می شود یعنی افزایش فالوورها صورت نمی پذیرد و کاربرانی که پست های شما را بر اساس هشتگ جستجو می کنند پست های شما را نخواهند دید , در واقع حالت روح حالتی است که در آن اینستاگرام اقدام به مسدود کردن محتوای کاربر در رسانه های اجتماعی نموده است ، به طوری که کاربر نمی داند که این اتفاق افتاده است . اگر حساب کاربری شما در اینستاگرام شادوبن شده باشد محتوای پستهای شما فقط برای افرادی نمایش داده می شود که قبلا شما را دنبال کرده اند .

حالت روح اینستاگرام ( shadowban )

حالت روح ( shadowban ) در اینستاگرام به حالتی گفته می شود که در آن کلیه فعالیت های مربط با اکانت متوقف می شود یعنی افزایش فالوورها صورت نمی پذیرد و کاربرانی که  پست های شما را بر اساس هشتگ جستجو می کنند پست های شما را نخواهند دید , در واقع حالت روح حالتی است که در آن اینستاگرام  اقدام به مسدود کردن محتوای کاربر در رسانه های اجتماعی نموده است  ، به طوری که کاربر نمی داند که این اتفاق افتاده است . اگر حساب کاربری شما در اینستاگرام شادوبن شده باشد محتوای پستهای شما فقط برای افرادی نمایش داده می شود که قبلا شما را دنبال کرده اند .

نکته مهم این است که اینستاگرام  اغلب الگوریتم های خود را بروزرسانی می کند . خود این تغییرات می تواند علتی برای کاهش یا افزایش نرخ engagement پیج شما باشد . اینستاگرام زمانی یک اکانت را به حالت روح می برد که یک اکانت برخلاف قوانین شبکه های اجتماعی رفتار نموده باشد و یا از نظر امنیت یک اکانت دچار مشکل شده باشد ( این حالت بیشتر بخاطر استفاده از پروکسی ها و تغییرات زیاد IP صورت می گیرید )  به نظر منصفانه است که اینستاگرام این حسابها را مسدود کند ، بنابراین کاربران میتوانند محتوای واقعی و مفید را ایجاد و انتشار دهند .

حالت روح اینستاگرام

بیایید بررسی کنیم چگونه می توانیم متوجه شویم که به حالت روح رفته ایم ، و همچنین راهنمایی های ما برای خروج شما از لیست افراد حالت روح را ببینیم.

برای تست اینکه اکانت ما به حالت روح رفته است یکی از دو روش زیر را تست می کنیم :

روش اول :

از یک هشتگ منحصر بفرد مانند نام خودمان را در یکی از پست ها قرار دهید , اکنون وارد قسمت اکسپلور اینستاگرام شده و هشتگ مورد نظر را تایپ کنید اگر با تایپ هشتگ پست شما نمایش داده نشد یعنی شما به حالت روح رفته اید

حالت روح اینستاگرام

روش دوم :

نام اکانتی را که میخواهیم بررسی کنیم را با چند حساب کاربری دیگر (که حساب شما را فالو نکرده باشند) جستجو کنید اگر به حالت روح رفته باشد اکانت فوق نمایش داده نخواهد شد .

مدت زمان حالت روح چند روز است؟

اطلاعاتی در مورد زمان رفتن به حالت روح وجود ندارد اما بر اساس گزارش کاربران یک روز تا چند ماه ممکن است طول بکشد .

همه ی نکاتی که ما در مورد حالت روح اینستاگرام  میدانیم.
کاربران فعال در اینستاگرام به دنبال افزایش فالوورها و تعاملات بیشتر با کاربران خود هستند , در صورتیکه مشاهده کردید تعداد لایک شما در حال کاهش است و تعامل کمتری با کاربران خود دارید بلافاصله بررسی کنید که آیا اکانت شما به حالت روح رفته است یا خیر , در صورت رفتن به حالت روح بلافاصله 5 نکته ذکر شده در بالا را بررسی و متوقف کنید .

حالت روح اینستاگرام

 

چرا اکانت ها به حالت روح می رود :

  • استفاده از رباتها برای افزایش لایک و فالوور ( در انتخاب ربات اینستاگرام دقت کنید , اگر از یک ربات یا یک سرویس خودکار دیگر استفاده می کنید ، استفاده از آنها را متوقف کنید و بلافاصله آنها را حذف کنید. برای اطمینان از این که آنها هنوز به حسابشما متصل نیستند، به نسخه تحت ویندوز خود بروید و روی « Edit Profile » کلیک کنید و سپس « Authorized Applications ». اگر شما هر یک از حساب های ربات خود را در لیست ببینید، بر روی "Revoke Access" کلیک کنید تا آنها را به طور کامل حذف کنید. )

  • استفاده بیش ازحد معمول هشتگزیر پست ( حداکثر 10 هشتگ مرتبط در پست قرار دهید )

  • استفاده از هشتگ های ممنوع شده یا از کار افتاده اینستاگرام ( شما می توانید قبل از هشتگ گذاری برای یک پست , هشتگهایی را که می خواهید در پست قرار دهید را در قسمت سرچ اینستاگرام ( اکسپلورر اینستاگرام ) بررسی کنید‌. اگر هشتگ مورد نظرتون ممنوع شده باشد در قسمت recent آن هشتگ هیچ پستی نمایش داده نمی شود. )

  • ریپورت شدن ( Report) یا بلاک شدن اکانت شما ( ریپورتی توسط تعداد زیادی از افراد حاضر در اینستاگرام انجام می شود )

  • استفاده از نرم افزارهای تغییرIP ( استفاده از پروکسی های مختلف )

در صورت رفتن به حالت روح بلافاصله اگر یکی از پنج حالت بالا را انجام داده اید بلافاصله آن فرایند را متوقف کنید در اینصورت در زمان کمتری اکانت شما آزاد خواهد شد .

برای خروج از حالت روح چه کاری باید انجام دهیم :

استفاده بیش از حد از ربات ها

برای افزایش تعداد فالوورها شما باید به تولید و انتشار محتوا کنید تا پیج شما رشد کند , اینستاگرام همیشه بر روی این نکته تاکید داشته که کاربران یک استراتژی مناسب را در ارتباط و تعامل با کاربران داشته باشند , استفاده از ربات هایی که هیچگونه استراتژی برای رشد پیج ندارند می تواند باعث تبیه اکانت از جانب اینستاگرام شود .

شاید شما از هشتگ های نامناسب استفاده می کنید.
گاهی اوقات یک هشتگ محبوب با محتوای نامناسب پر می شود . وقتی این اتفاق می افتد ، اینستاگرام می تواند هشتگ را حذف کند یا استفاده از آن را محدود کند . اگر شما از هشتگهای ممنوعه استفاده کنید , از رتبه بندی دیگر هشتگهای خود جلوگیری می کنید و حتی ممکن است منجر به بلاک شدن حساب (blocked  account) خود شوید .

حساب شما اغلب گزارش شده (Report) شده است.

هنگامی که کاربران مکررا یک حساب را گزارش می کنند، Instagram فرض می کند که حساب شما محتوای نامناسب و هنجارشکن ارسال می کنید یا شرایط خدمات اینستاگرام را نقض می کنید. آنها ممکن است حساب کاربری شما را غیرفعال کنند یا آن را به حالت روح بفرستند .

شما بیشتر از حدی که اینستاگرام تعیین نموده است فعالیت داشته اید.

اینستاگرام محدودیت های زمانی را برای چگونگی follow، unfollow، like، comment کردن در عرض یک ساعت یا روز قرار داده است . این امر منطقی است - اگر در عرض یک ساعت 80 نفر را دنبال کنید، به احتمال زیاد ربات کاری را انجام می دهد، نه شما.

چند روزی  استراحت کنید و منتظر بمانید

 افراد مختلف گزارش داده اند که استفاده از حساب های اینستاگرامشان و بازگشت حسابشان به روال طبیعی قبل از به حالت روح رفتن در حدود 48 ساعت طول میکشد . البته ممکنه این فرایند تا 14 روز پس از رفع ایرادات موجود در پیج شما به طول انجامد . این نکته بسیار مهم است که شما مطالب مفید و محتوای معتبر را با بهره گیری از بهترین شیوه ها جهت رشد مخاطبان خود در پیج اینستاگرام خود، انتشار دهید , در اینصورت مشکل شما پس از چند روز برطرف خواهد شد .

در صورت تمایل به تماس توسط کارشناسان ما لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود 

divider divider

ثبت نظر

مهدی
مهدی
جمعه 4 شهریور 1401

چه جوری میشه کسی که با حالت روح میاد تو لایو فهمید

admin picture
پاسخ مدیر به مهدی
شنبه 28 آبان 1401

سلام در لایو اینستاگرام تمامی اکانت ها نمایش داده میشود، معمولا افراد خاص با اکانت های مجهول و ناشناس در لایو شما شرکت می کنند