15 نکته برای نوشتن محتوای مناسب سایت

15 نکته برای نوشتن محتوای مناسب سایت

یکی از مهمترین موارد در داشتن یک وب سایت خوب محتوای بی نقص و مناسب است . یک محتوای خوب محتوایی است که هم مخاطبین از خواندن آن لذت ببرند و هم مناسب موتورهای جستجو باشد . در این مقاله به توضیح نکاتی در مورد نوشتن یک مقاله خوب می پردازیم , پس با ما همراه باشید

تولید محتوای مناسب

یکی از مهمترین موارد در داشتن یک وب سایت خوب محتوای بی نقص و مناسب است . یک محتوای خوب محتوایی است که هم مخاطبین از خواندن آن لذت ببرند و هم مناسب موتورهای جستجو باشد . در این مقاله به توضیح نکاتی در مورد نوشتن یک مقاله خوب می پردازیم :

 • استفاده از کلمات کلیدی

قرار دادن کلمات کلیدی داخل محتوا در رتبه‌دهی موتورهای جستجو به سایتتان کمک می‌کند،  اما نباید در استفاده از این کلمات در محتوا زیاده روی کرد، چرا که هم باعث آزار خواننده مطلب می شود و هم اگر ربات ها متوجه تکرار غیر عادی کلمات در مطالب شما شوند ممکن است باعث افت شدید سایت شما شود .

 • پرهیز از نوشتن متن پشت سرهم

هرچقدر که متن شما از پاراگراف‌های کوتاه‌تر تشکیل شده باشد، مخاطبین شما راحت‌تر می‌توانند با متن ارتباط برقرار کرده و برایشان قابل‌فهم‌ تر خواهد بود. اگر متن شما به ‌هم ‌پیوسته و طولانی باشد ,  کاربران از خواندن منصرف شده و از سایت خارج خواهند شد مخصوصا هنگامی که کاربر با موبایل یا تبلیت بخواهد مطلب شما را بخواند .

 • استفاده از فونت کوچک در متن

با توجه به رشد تلفن های هوشمند و تبلت در بین کاربران استفاده از فونت مناسب بسیار مهم است، در صورت استفاده از قالب های رسپانسیو حتما به سایز فونت دقت نمایید که بیش از حد ریز و ناخوانا نباشد .

راه اندازی استارتاپ

 • برجسته کردن بیش از حد کلمات در متن

موتورهای جستجو بخش هایی از متن را که Bold یا برجسته شده است را به‌عنوان مفاهیم مهم می شناسند و بر روی آن تمرکز می کنند اما اگر بیش از حد کلمات برجسته شود هم موجب آزار خواننده شده و هم موتورهای جستجو آن لغات را نادیده می گیرند،  پس لغات مهم و دارای اهمیت را برجسته کنید .

 • استفاده از فونت‌های ناخوانا

متن شما باید کاملاً واضح و خوانا باشد تا خواننده بتوانند به‌راحتی با آن ارتباط برقرار کند، انتخاب رنگ کلمات و پس زمینه نیز نقش مهمی در این خصوص دارد. معمولا متن تیره در پس زمینه روشن تا 26 درصد خواناتر و قابل درک تر است  و کاربران کمتر دچار خطا خواهند شد .

 • هر پاراگراف  با محتوای یکتا

اگر متن شما در ابتدا شلوغ , غیرمرتبط و نامفهوم باشد در همان ابتدا خواننده از خواندن ادامه متن منصرف خواهد شد . درهر پاراگراف یک موضوع و ایده را بیان کنید و از بیان چند مطلب در یک پاراگراف پرهیز کنید تا خواننده جذب شود و مطلب شما را مطالعه نماید .

 • استفاده از تیترهای مرتبط در متن

استفاده از تیتر مناسب در ابتدای هر پاراگراف باعث میشود خواننده متن شما را بصورت کلی درک نماید , فقط تیتری انتخاب نکنید که نامرتبط با متن باشد .

 • نوشتن کلمات انگلیسی با حروف درشت

در متن های انگلیسی اگر کسی کل متن محتوایش را با حروف بزرگ بنویسد، این حس در خواننده ایجاد می‌شود که شما یک متن اعتراضی نوشته‌اید و ممکن است خوانندگانتان را از دست بدهید , فقط در صورتی از حروف درشت استفاده کنید که واقعا مجبور به استفاده باشید .

 • عدم استفاده از پاراگراف هایی با متن ضعیف

استفاده از محتوای مناسب در متن باعث افزایش رتبه سایت شما توسط موتورهای جستجو می شود , پس سعی کنید متنی مفید و مختصر و مرتبط با موضع را در هر پاراگراف بیان کنید .

 • ذکر منبع و استفاده از تصاویر ضعیف

در صورتیکه از محتوای نگارش شده توسط دیگران و از منابع معتبر استفاده می کنید حتما در انتها منابع را ذکر کنید . در صورتیکه در متن خود از تصاویر استفاده می کنید از تصاویر مناسب و با کیفیت استفاده کنید , استفاده از تصاویر نامناسب باعث کم شدن مخاطبینتان خواهد شد .

 • عدم استفاده بیش‌ازحد از فونت شکسته

استفاده از فونت شکسته و دست‌نوشته در مواقعی استفاده می شود که می خواهید بر قسمتی از متن تاکید کنید , استفاده بیش از حد باعث می شود خوانایی متن کم شده , در نتیجه مخاطبین خود را از دست بدهید .

 • شماره گذاری متن

محتوای شماره‌گذاری شده به ذهن خواننده نظم می‌دهد و حسی خوشایند به مخاطب می دهد و به متن شما ساختار می دهد .

 • قراردادن راه های ارتباطی در انتها

قراردادن کانالهای ارتباطی با مخاطبین در انتها باعث می شود که ارتباط شما با کاربران قطع نشده و شانس دوباره دیده شدن و جذب مخاطب را داشته باشید .

 • استفاده از لینک های اشتراک گذاری

قراردادن لینک های اشتراک گذاری در انتها باعث خواهد شد تا کاربران متن شما را برای دوستانشان به اشتراک بگذارند و مخاطبین جدیدی را کسب کنید .

 • نمایش محتوا و مقالات مرتبط

ذکر محتوا و مقالاتی که به متن شما مرتبط است باعث خواهد شد تا مخاطبین شما درک بهتری از محتوای شما داشته باشند و مدت زمان بیشتری را در سایت شما سپری کنند .

 

در صورت تمایل به تماس توسط کارشناسان ما لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود 

divider divider

ثبت نظر